GKS Tychy zdobył Tor-Tor. Znakomity mecz Fučíka

GKS Tychy pokonał KH Energę Toruń 2:1 w meczu 35. kolejki Tauron Hokej Ligi. Znakomity mecz rozegrał Tomáš Fučík, który obronił niemal 98% strzałów na swoją bramkę.

Premierowa tercja meczu w Toruniu przebiegała pod dyktando tyszan. To przyjezdni lepiej operowali krążkiem, byli aktywniejsi i co ważniejsze, groźniejsi. Przełożyło się to na gola Mateusza Bryka. Gospodarze nie dochodzili do sytuacji strzeleckich, ale to zmieniło się w drugiej tercji. W 23. minucie po bardzo precyzyjnym strzale wyrównał Patryk Kogut.

“Stalowe Pierniki” chciały pójść za ciosem, ale raz za razem powstrzymywał ich Tomáš Fučík. Reprezentant Polski odbił choćby strzały Atte Huhteli czy Szymona Maćkowskiego z najbliższej odległości. Również i Julius Pohjanoksa mógł pokazać swoje umiejętności, gdy z bliska próbowali Bartłomiej Jeziorski czy Pawło Padakin.

Po dwóch tercjach był jednak remis 1:1 i o wszystkim miała zadecydować trzecia partia. W niej szybko prowadzenie objęli tyszanie, wykorzystując błąd w rozegraniu krążka przez miejscowych i po szybkiej wymianie podań Pohjanoksę pokonał Jakub Bukowski. Miejscowi próbowali odpowiedzieć, ale znów doskonale spisywał się Fučík. Juha Nurminen wycofał jeszcze bramkarza, ale ani ten manewr, ani gra w przewadze nie pomogła torunianom, którzy przegrali 1:2.

KH Energa Toruń – GKS Tychy 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
0:1 – Mateusz Bryk – Filip Komorski, Pawło Padakin (13:48),
1:1 – Patryk Kogut – Michał Kalinowski, Kamil Kalinowski (22:30),
1:2 – Jakub Bukowski – Mateusz Gościński, Olaf Bizacki (42:41)

KH Energa: Pohjanoksa – Johansson, Zieliński; Larionovs, Huhtela, Fjodorovs– Gimiński, Kurnicki; Baszyrow, Syty, Kwiatkowski – Jaworski, Schafer; Kogut, K. Kalinowski, M. Kalinowski – Behm, Prokurat, Maćkowski

GKS: Fučík – Nilsson, Kaskinen; Padakin, Komorski, Jeziorski – Jaroměřský, Ciura; Mroczkowski, Rác, Ubowski – Bryk, Jaśkiewicz; Gościński, Turkin, Bukowski – Pociecha, Korenczuk; Krzyżek, Galant, Marzec.