zklepy.pl
Image default

Jest o co grać! Mistrz Polski wystąpi w CHL

Jest dodatkowy smaczek rywalizacji w play-off Tauron Hokej Ligi. Mistrz Polski zdobędzie bowiem prawo do gry w Champions Hockey League w sezonie 2024/25!

Władze CHL zakomunikowały, że mistrz Polskiej ligi otrzyma prawo gry w CHL po jednym sezonie przerwy. Nasza liga otrzymała dziką kartę jako “Challenger League”. Do spółki z THL taki przywilej otrzymały ligi z Danii, Francji, Norwegii oraz Wielkiej Brytanii.

Polskie rozgrywki w tym gronie zastąpiły słowacką Tipsport Extraligę. Dzikie karty przyznawane są bowiem co sezon po rozważeniu kilku kryteriów, takich jak: konkurencyjność sportowa, struktura zarządzania, infrastruktura i liczba frekwencji. Z racji tego, że Słowacy nie odnosili dobrych wyników, postanowiono dokonać tej zmiany.

W sezonie 2024/25 w rozgrywkach CHL będą uczestniczyć 24 drużyny, przy czym jedno miejsce jest zarezerwowane dla aktualnych mistrzów Servette Genewa. 18 miejsc przydzielonych jest udziałowcom CHL, a pięć dzikich kart dla tzw. Challenger Leagues (ligi aspirujące).

Rozgrywki grupowe odbędą się w systemie szwajcarskim. Nie będzie zatem tradycyjnego podziału na grupy. Dokładny skład rozgrywek poznamy po zakończeniu zmagań we wszystkich ligach.

CHL 2024/25 – lista uczestników

Szwajcaria

Austria/ICE Hockey League

Czechy

Niemcy

Finlandia

Szwecja

Dania

  • National champions

Francja

  • National champions

Norwegia

  • National champions

Polska

  • National champions

Wielka Brytania

  • National champions

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj