Kącik typerski. Zagłębie znów przegra drugą tercję?

Zapominamy o ostatnich niepowodzeniach i z dobrym dublem chcemy upolować trochę dodatkowej kasy na świąteczne prezenty!

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie, godz. 18.

Jastrzębianie są na fali i w piątek powalczą o swoje 11 zwycięstwo z rzędu. W ekipie znad czeskiej granicy funkcjonuje niemal wszystko, a ostatnia wygrana w Tychach 7:2, była prawdziwy popisem podopiecznych Róberta Kalabera. Oświęcimianie po zmianie trenera potrzebują jeszcze czasu na odpowiednie zgranie i wpojenie myśli taktycznej. Wprawdzie w starciu z STS-em Sanok wyglądało to już nieco lepiej, ale sanocka obrona nie postawiła twardych warunków. Przypomnijmy, że ostatnie starcie tych drużyn zakończyło się prawdziwą kanonadą i padł wynik 10:8 dla Unii. Była to zarazem ostatnia porażka JKH w obecnych rozgrywkach. Od tego meczu jastrzębianie są niepokonani.

Co obstawiać?

Kursy są wyrównane, ale nie da się ukryć, że faworytem są przyjezdni. Po ich stronie jest fenomenalna siła rażenia, a oświęcimianom brak lidera, który prowadziłby i napędzał pozostałych hokeistów. Dość powiedzieć, że w czołowej piątce klasyfikacji kanadyjskiej ligi, aż cztery miejsca zajmują właśnie hokeiści lidera z Jastrzębia. Jastrzębianie na pewno będą podwójnie zmotywowani, by wygrać w Oświęcimiu, gdyż Unia to jedyna drużyna, której w tym sezonie nie udało im się pokonać. Niewątpliwie miejscowi postawią twarde warunki, gdyż hokeiści walczą o względy nowego trenera, który w okresie świątecznym ma dokonać zmian w składzie, a także wzmocnić drużynę. Idziemy tu w stronę gości, ale zabezpieczamy się ewentualną dogrywką.

Typ: Zwycięstwo JKH GKS-u Jastrzębie.
Kurs: 1,88.

Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia, godz. 19.

Sosnowiczanie mają na koncie 14 porażek z rzędu. Ze stolicy Zagłębia Sosnowiec przebija się jakiejś majaczenie o awansie do play-off. Z tego względu Zagłębie zakontraktowało trzech nowych obcokrajowców, ale na razie nie widać promyków nadziei na lepszą grę podopiecznych Grzegorza Klicha. Cracovia gra w kratkę, bo po niedzielnej wygranej z KH Energą Toruń, we wtorek zaprezentowali się słabo i torunianie zasłużenie się im zrewanżowali. Swoje zrobił też brak Michaela Petraska, który doznał urazu pachwiny.

Zagłębie potrafi dobrze wejść w mecz i długo stawiać opór rywalom. W drugich tercjach przychodzi jednak załamanie i najczęściej wtedy rywale odskakują z wynikiem. Patrząc choćby na ostatnie pięć meczów sosnowiczan, drugie odsłony przegrali aż cztery razy, a raz zremisowali. Bilans bramek w tych tercjach wyniósł 0:17. To mówi wszystko o postawie podopiecznych Grzegorza Klicha. Nawet chimeryczna Cracovia powinna wygrać z Zagłębiem w drugiej partii. Jeśli się tak nie stanie, będziemy to rozpatrywać w kategorii niespodzianki.

Typ: Cracovia wygra 2. tercję
Kurs: 1,59.