zklepy.pl

Kanadyjski duet opuści GKS Tychy? Dwa potencjalne zagraniczne kierunki

Jean Dupuy i Alexandre Boivin byli w minionym sezonie kluczowymi zawodnikami wicemistrza Polski. Jednak po zakończeniu kontraktów końcem kwietnia staną się wolnymi zawodnikami. Dokąd mogą przejść?

Jean Dupuy i Alexandre Boivin w niedawno zakończonym sezonie stanowili o sile rażenia GKS-u Tychy. Popularny „Dups” dołączył do trójkolorowych przed sezonem 2020/2021. Wcześniej grał we Francji w Rapaces de Gap. Mimo kiepskiego początku, z czasem stał się on kluczowym zawodnikiem tyskiego klubu. Poprzedni sezon zakończył z 18 golami na koncie i 26 asystami w 52 spotkaniach.

Jego rodak, Alexandre Boivin również do Tychów przyszedł z Francji z klubu Gothiques d’Amiens. Jego początki również nie należały do najłatwiejszych. W końcu jednak udało mu się przełamać i stanowił o sile swojego zespołu. W całym sezonie na listę strzelców wpisywał się 14 razy, asystując przy 27 golach w 52 spotkaniach.

Z końcem października, gruchnęła wiadomość jakoby mieli odejść z GKS-u Tychy. Żadnych konkretów jednak nie było, a Kanadyjczycy zostali w klubie. Teraz jednak znów wróciły spekulacje wokół obu hokeistów. Jak udało się nam dowiedzieć zainteresowani ich usługami są kluby z Czech oraz… Japonii. Warto nadmienić, że chętnie pozyskaliby ich włodarze z Katowic i Krakowa.

Najnowsze artykuły

Kolejne odejście z Sanoka. Salama przeprowadzi się na Wyspy Brytyjskie

admin

Kaláber 2027

admin

Ostatni dzień okienka transferowego. Rozbiór Sanoka

Redakcja

Zostaw komentarz