zklepy.pl

Kolejne odejście z Sanoka. Salama przeprowadzi się na Wyspy Brytyjskie

Marma Ciarko STS Sanok już nie ma realnych szans na awans do fazy play-off. Stąd też, włodarze postanowili że rozwiążą kontrakty z wieloma zawodnikami co pomoże dotrwać do końca sezonu. Dziś światło dzienne ujrzała informacja, że Dominik Salama rozstanie się z sanockim klubem.

Dominik Salama dołączył do drużyny Marmy Ciarko STS-u Sanok w trakcie tego sezonu zastępując Kristiana Tamminena. W sanockich barwach zanotował 17 spotkań, w których zachował 91% skuteczności interwencji. Ponadto raz zachował czyste konto. Wpuszczał średnio 3.44 gole na mecze. Jak informuje oficjalna strona na Facebooku Marmy Ciarko STS-u Sanok, Dominik Salama przeniesie się do klubu Fife Flyers.

Fife Flyers to szkocka drużyna hokejowa, która gra na poziomie Elite Ice Hockey League. Prowadzi ją dobrze znany w Polsce Tom Coolen. W zespole przez niego prowadzonym możemy znaleźć kilku zawodników, którzy grali niedawno na polskich taflach. Są to: Collin Shirley (Comarch Cracovia), Teemu Pulkkinen (GKS Katowice), Vitalijs Pavlovs (JKH GKS Jastrzębie), Aleksi Makela (Marma Ciarko STS Sanok) i James Spance (Opole HK).

Ciekawa jest sytuacja wśród bramkarzy w szkockim klubie. 30 stycznia ukazała się bowiem informacja, że z drużyną pożegna się… Kevin Lindskoug, znany z gry w Re-Plast Unii Oświęcim, Podhalu Nowy Targ czy GKS-ie Katowice. Co ciekawe, był bramkarzem w tej drużynie zaledwie miesiąc. Zastąpił go… Shane Owen, który w sezonie 2017/2018 strzegł bramki „GieKSy”. Dziś postanowiono, że do rywalizacji dołączy Dominik Salama.

Najnowsze artykuły

Kaláber 2027

admin

Ostatni dzień okienka transferowego. Rozbiór Sanoka

Redakcja

Nowy zawodnik w Oświęcimiu. To Elliot Lorraine!

Mikołaj Pachniewski

Zostaw komentarz