zklepy.pl
Image default

Kolejne odejście z Sanoka. Salama przeprowadzi się na Wyspy Brytyjskie

Marma Ciarko STS Sanok już nie ma realnych szans na awans do fazy play-off. Stąd też, włodarze postanowili że rozwiążą kontrakty z wieloma zawodnikami co pomoże dotrwać do końca sezonu. Dziś światło dzienne ujrzała informacja, że Dominik Salama rozstanie się z sanockim klubem.

Dominik Salama dołączył do drużyny Marmy Ciarko STS-u Sanok w trakcie tego sezonu zastępując Kristiana Tamminena. W sanockich barwach zanotował 17 spotkań, w których zachował 91% skuteczności interwencji. Ponadto raz zachował czyste konto. Wpuszczał średnio 3.44 gole na mecze. Jak informuje oficjalna strona na Facebooku Marmy Ciarko STS-u Sanok, Dominik Salama przeniesie się do klubu Fife Flyers.

Fife Flyers to szkocka drużyna hokejowa, która gra na poziomie Elite Ice Hockey League. Prowadzi ją dobrze znany w Polsce Tom Coolen. W zespole przez niego prowadzonym możemy znaleźć kilku zawodników, którzy grali niedawno na polskich taflach. Są to: Collin Shirley (Comarch Cracovia), Teemu Pulkkinen (GKS Katowice), Vitalijs Pavlovs (JKH GKS Jastrzębie), Aleksi Makela (Marma Ciarko STS Sanok) i James Spance (Opole HK).

Ciekawa jest sytuacja wśród bramkarzy w szkockim klubie. 30 stycznia ukazała się bowiem informacja, że z drużyną pożegna się… Kevin Lindskoug, znany z gry w Re-Plast Unii Oświęcim, Podhalu Nowy Targ czy GKS-ie Katowice. Co ciekawe, był bramkarzem w tej drużynie zaledwie miesiąc. Zastąpił go… Shane Owen, który w sezonie 2017/2018 strzegł bramki „GieKSy”. Dziś postanowiono, że do rywalizacji dołączy Dominik Salama.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj