zklepy.pl
Image default

Koniec „Hokejowych czwartków”. Piątkowe mecze w TVP 3

To już koniec ambitnego projektu pod nazwą „Hokejowych czwartków”. W sezonie 2022/2023 po jednym meczu z piątkowej kolejki pokazywać będą regionalne ośrodki TVP. Pierwsza transmisja odbędzie się już 9 września.

Zaledwie jeden sezon przetrwała idea bezpłatnie transmitowanych meczów Polskiej Hokej Ligi na kanale w serwisie YouTube. Projekt pod nazwą „Hokejowych czwartków” na stałe wpisał się wtedy do terminarza Polskiej Hokej Ligi, a spotkanie zawsze poprzedzone było odcinkiem magazynu, w którym prezentowane były skróty minionych spotkań okraszone rozmową z ekspertem. Zarząd PZHL i naszej ligi zdecydował się na wycofanie z tego projektu, bowiem nie dał on pożądanych skutków, w tym znalezienia sponsora tytularnego.

Po długich negocjacjach udało się „dopiąć” na ostatni guzik umowę z regionalnymi ośrodkami Telewizji Polskiej. W jej ramach TVP 3 Katowice, Kraków, Rzeszów oraz Bydgoszcz będą transmitować po jednym meczu piątkowych kolejek aż do końca sezonu zasadniczego. Spotkania te rozpoczynać się będą o godz. 19 i prawdopodobnie będzie można obejrzeć je również w serwisie sport.tvp.pl

Na pierwszy ogień pójdzie spotkanie wicemistrzów Polski – Re-Plast Unii Oświęcim z Tauron Podhalem Nowy Targ. Poniższej szczegółowa rozpiska na najbliższe sześć transmisji.

1. kolejka PHL
9 września 2022
Re-Plast Unia Oświęcim – Tauron Podhale Nowy Targ

4. kolejka PHL
16 września 2022
GKS Tychy – GKS Katowice 

6. kolejka PHL
23 września 2022
Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia

8. kolejka PHL 
30 września 2022
JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń

10. kolejka PHL
7 października 2022
Tauron Podhale Nowy Targ – Re-Plast Unia Oświęcim

12. kolejka PHL
14 października 2022
GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj