Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Lindskoug już nie będzie ratował Podhala. Kontrakt rozwiązany

Z przyczyn sportowych Kevin Lindskoug nie będzie już strzegł bramki TAURON Podhala Nowy Targ. Szwedzki golkiper otrzymał ofertę, która skłoniła go do rozwiązania kontraktu z „Szarotkami” za porozumieniem stron.

Transfer Kevina Lindskouga, znanego z dobrych występów dla GKS-u Katowice, do TAURON Podhala Nowy Targ był sporym zaskoczeniem. 30-letni Szwed po opuszczeniu Polski nie obniżył lotów, odnajdując się we Włoszech, Szwecji czy Wielkiej Brytanii. Przenosiny do ostatniej drużyny minionego sezonu PHL były zatem nietypowym ruchem.

Pod Tatrami Lindskoug potwierdził swój dobry warsztat. Gdyby nie on, ciężko wyrokować, czy „Szarotki” mogłyby liczyć na jakiekolwiek punkty w tym sezonie. Udało mu się zachować czyste konto w zwycięskich meczach z JKH GKS-em Jastrzębie (4:0) oraz Zagłębiem Sosnowiec (3:0). Dodając do tego 92,7% skuteczności interwencji, możemy stwierdzić, iż Lindskoug zanotował indywidualnie udany początek sezonu.

Golkipera urodzonego w Trelleborgu do opuszczenia Podhala skłoniła oferta otrzymana z lepszego klubu. O którą ekipę chodzi? Nie jest tajemnicą, iż po kontuzji Linusa Lundina włodarze Re-Plast Unii Oświęcim szukają konkurencji dla Roberta Kowalówki. To tam swe kroki miałby skierować Lindskoug.

TAURON Podhale Nowy Targ znów znalazło się w niekomfortowej sytuacji z poprzedniego sezonu. Trener Juraj Faith będzie musiał liczyć na nieopierzony tercet Bizub-Klimowski-Polak, który nie podołał w pełni w minionych rozgrywkach skutecznemu bronieniu dostępu do bramki nowotarżan.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły