zklepy.pl
Image default

Mecz przyjaźni w Krakowie [ZAPOWIEDŹ]

Dziś o godz. 18:30 kije skrzyżują Comarch Cracovia i GKS Tychy. Mecz zaprzyjaźnionych drużyn odbędzie się bowiem awansem z 22. kolejki.

Objąć fotel lidera

Comarch Cracovia dość niespodziewanie od początku sezonu gra bardzo dobrze i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Podopieczni Rudolfa Roháčka po zwycięstwie w Sanoku 3:1 i przegranej katowickiej “GieKSy” tracą do liderujących katowiczan tylko jeden punkt. Zwycięstwo w dzisiejszym pojedynku da im awans na pierwsze miejsce w tabeli. Trzeba przyznać, że tak dobra forma “Pasów” jest sporą niespodzianką, zwłaszcza, że rosyjski zaciąg nie do końca spełnia oczekiwania. Grę ciągnie jednak Damian Kapica, a i Collin Shirley pokazuje się z dobrej strony. Ostoją w bramce jest Dienis Pieriewozczikow, który zaliczył już dwa czyste konta. Krakowianie najlepsi w lidze są za to w obronie osłabień, co może sprawić, że nawet tyszanie, którzy ostatnio dość dobrze radzili sobie podczas gier w przewadze, w tym elemencie polegną i nie zaskoczą defensywy Cracovii.

Poprawić sytuację

Na drugim biegunie jeśli chodzi i nastrój są tyszanie. Ci ostatni swój mecz z Re-Plast Unią przegrali na własnym lodzie dotkliwie, aż 1:5. W układance trenera Majkowskiego wszystkie tryby wydają się być niepoukładane. Stąd widoczny na lodzie chaos i nieskuteczność. Kibice tracą już cierpliwość i żądają głowy trenera. Niewykluczone, że niedługo dojdzie do zmiany szkoleniowca w Tychach. Teraz “Trójkolorowi” muszą spróbować wydostać się z dolnej połówki tabeli. O to nie będzie łatwo, bo pochwalić można jedynie Kamila Lewartowskiego, a ten przecież nie będzie strzelać bramek za kolegów z pola. Szokująco słaba postawa GKS-u wydaje się jednak nie mieć końca. Kibicom z piwnego miasta pozostaje mieć nadzieję, że zespół odpowiednio przepracował kilka dni wolnego i należycie przygotował się do dzisiejszego pojedynku.

Poprzednie mecze:

4. kolejka: Comarch Cracovia – GKS Tychy 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).

Najnowsze artykuły

KH Energa Toruń bez prezesa! Bogdan Rozwadowski odwołany

Mikołaj Pachniewski

KH Energa Toruń zmieni prezesa? Bogdan Rozwadowski bez absolutorium

Mikołaj Pachniewski

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj