zklepy.pl
Image default

O krok od tragedii na Mistrzostwach Polski Amatorów. Pomóżmy Januszowi!

3 marca lodowisko w Giżycku, które gościło Mistrzostwa Polski Amatorów dywizji II, było miejscem dramatycznych wydarzeń. Zawodnik Demonów Nowy Targ – Janusz Węgrzyniak – po kontakcie z jednym zawodników doznał rozcięcia ręki na wysokości nadgarstka. Łyżwa naruszyła jego ścięgna, żyły i tętnice. Nieodzowna była natychmiastowa interwencja chirurgiczna. Ręka Janusza została uratowana, ale przed 47-latkiem wciąż długa droga do pełnej sprawności. Pomóżmy Januszowi w tej niełatwej chwili!

“Sport to całe życie mojego Janusza. Jest zawodnikiem drużyny Demony Nowy Targ i sędzią hokeja na lodzie. Od zawsze był bardzo aktywny fizycznie, uwielbia też koszykówkę, górskie wyprawy rowerowe… Cieszył się życiem i doceniał każdą chwilę!

Niestety 3. marca doszło do tragicznego wypadku… W ostatnich minutach meczu łyżwa jednego z zawodników PRZECIĘŁA RĘKĘ Janusza na wysokości nadgarstka, na skutek czego została przecięta tętnica, żyły i ścięgna! Całe lodowisko zalało się krwią…

Natychmiast przetransportowano mojego męża do szpitala, gdzie niezwłocznie trafił na stół operacyjny. Lekarze uratowali jego rękę i założyli gips, w którym Janusz musi chodzić jeszcze przez jakiś czas. Może ruszać czterema palcami, ale kciuk jest jeszcze unieruchomiony – nie wiadomo, czy będzie sprawny.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak niezbędna do wykonywania każdej czynności jest pełna sprawność w ręce, a do jej odzyskania – długa i intensywna rehabilitacja!

Janek jest bardzo pozytywną osobą, to również znakomity sędzia hokejowy dobrze znany ze swoich stanowczych decyzji. Jego koledzy z drużyny mają nadzieję, że uda się uzbierać niezbędną kwotę, by mąż mógł jeszcze rywalizować z nimi na lodzie! Razem ze mną bardzo proszą o wsparcie…

Janusz prywatnie pracował w fabryce reklamy – fizycznie. Ręce są mu niezbędne do wykonywania obowiązków, dlatego tak ważna jest walka o przywrócenie pełnej sprawności… Bardzo prosimy o pomoc. Twój mały gest może być dla Janusza ratunkiem! Nie przechodź obojętnie, bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia!

Żona i koledzy z drużyny Janusza”

Taki apel wystosowali bliscy Janusza Węgrzyniaka. Każdy, kto jest chętny, by pomóc zawodnikowi Demonów Nowy Targ, może to uczynić na platformie siepomaga.pl.

Najnowsze artykuły

KH Energa Toruń bez prezesa! Bogdan Rozwadowski odwołany

Mikołaj Pachniewski

KH Energa Toruń zmieni prezesa? Bogdan Rozwadowski bez absolutorium

Mikołaj Pachniewski

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj