zklepy.pl
Image default

Oficjalnie. Kanadyjski duet opuszcza GKS Tychy

W nadchodzącym sezonie Polskiej Hokej Ligi nie zobaczymy już Jeana Dupuya oraz Alexandre’a Boivina w barwach wicemistrzów Polski. Zawodnicy zdecydowali się odrzucić ofertę władz GKS-u Tychy.

To z pewnością złe wieści dla kibiców klubu z Tychów. Jean Dupuy i Alexandre Boivin nie będą kontynuowali gry w tyskim klubie. Zawodnicy mają oferty z Japonii, ale chętnie w swoim składzie widziałby ich Rudolf Roháček, trener Comarch Cracovii. O ich przyszłości dowiemy się z pewnością w najbliższej przyszłości.

Jean Dupuy reprezentował trójkolorowe barwy od sezonu 2020/2021. Według strony eliteprospects, na polskich taflach zagrał w 89 spotkaniach, zdobywając 34 bramki i notując 38 asyst. Przez te trzy sezony został idolem tyskich kibiców. Wyróżniał się przede wszystkim świetną jazdą na łyżwach, nienaganną techniką i niezwykle celnym strzałem z nadgarstka.

Alexandre Boivin z kolei przybył do GKS-u Tychy przed minionym sezonem. Mimo słabego początku stał się się jednym z liderów tyskiego zespołu. Przede wszystkim miał ogromny wkład w grę swojego zespołu podczas ćwierćfinału fazy play-off z Marmą Ciarko STS Sanok oraz w półfinale z Tauron Re-Plast Unią Oświęcim, gdzie był kluczową postacią. W tyskich barwach zagrał w 53 spotkaniach, zdobył 15 goli i zanotował 27 asyst.

Tyscy włodarze jednak nie próżnują. W ostatnich dniach potwierdzili bowiem kilka transferów. Ponadto przedłużyli kontrakty z czołowymi zawodnikami.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj