Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Oficjalnie: Przygodzki odszedł z Zagłębia! Jego nowym klubem Dukla Michalovce

Potwierdziły się wczorajsze doniesienia. Martin Przygodzki nie jest już hokeistą Zagłębia Sosnowiec. Reprezentacyjny napastnik obierze kierunek na słowacką Tipos Extraligę.

Zgodnie z wczorajszą informacją, w ciągu ostatniego miesiąca okienka transferowego ekipę z Zagłębia Sosnowiec odszedł Martin Przygodzki. „Przygo” wystąpił w tym sezonie w 26 meczach drużyny znad Brynicy. Zdobył w nich 7 goli oraz 9 asyst, a na ławce kar spędził 10 minut.

Szkoda, że w tak ważnym momencie tracimy takiego zawodnika jak Martin, jednak dostał on ofertę z ekstraligi słowackiej od drużyny Dukli Michalovice. Przed sezonem, gdy podpisywaliśmy kontrakt umówiliśmy się, że jeżeli dostanie ofertę z zagranicy to nie będziemy robić mu problemów i będzie mógł odejść. Tak właśnie się stało. Jako dyrektor sekcji hokeja na lodzie rozumiem, że chce grać na wyższym poziomie i dalej się rozwijać. Życzę mu powodzenia, a my w takiej sytuacji musimy pozyskać innego napastnika na jego miejsce – przekazał w oficjalnym komunikacie dyrektor hokejowej sekcji Zagłębia, Piotr Majewski.

Przygodzki – choć urodzony w słowackim Trenczynie – całą seniorską karierę zawodniczą spędził w Polsce, której barwy reprezentuje 2018/2019. Na najwyższym szczeblu polskiego hokeja występował dla GKS-u Tychy, GKS-u Katowice, Polonii Bytom, JKH GKS-u Jastrzębie, Orlika Opole, Unii Oświęcim i Zagłębia Sosnowiec.

Zgodnie ze słowami dyrektora Majewskiego, reprezentant Polski przeniósł się do Dukli Michalovce. Po fatalnej serii ośmiu porażek klub dowodzony przez Tomka Valtonena ponownie znalazł się na zwycięskiej ścieżce, wygrywając cztery kolejne mecze. Obecnie drużyna z kraju koszyckiego zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Co ciekawe, niedawno do Dukli dołączył były defensor Comarch Cracovii – Taylor Doherty.

Ostatnie artykuły