Pewna wygrana Comarch Cracovii z JKH

Comarch Cracovia pokonała JKH GKS Jastrzębie 5:1. Dubeltem popisał się Radosław Sawicki, czyli były zawodnik jastrzębskiego klubu.

Konfrontacje Cracovii i JKH od lat słyną z tego, że są niezwykle zacięte. Nie inaczej było w czwartkowy wieczór. Po wyrównanej 1. tercji minimalną zaliczkę mieli krakowianie, którzy częściej gościli w tercji ofensywnej. Jakuba Lackovicia pokonał Radosław Sawicki, który popisał się skuteczną dobitką.

Podopieczni Roberta Kalabera aktywniejsi byli w drugiej odsłonie. Wydawało się, że są o krok od wyrównania, ale wtedy dwie zabójcze kontry wyprowadzili hokeiści Comarch Cracovii. Najpierw ponownie do odsłoniętej bramki trafił Sawicki, a chwilę później Mateusz Bezwiński.

Jeszcze przed końcem drugiej partii było już 4:0, gdyż kolejny raz po dobrej obronie Lackovicia, jastrzębscy defensorzy nie pokryli napastników gospodarzy i do odbitej gumy dopadł Tomáš Vildumetz. Gdy po 23 sekundach 3. tercji zrobiło się już 5:0, losy spotkania były już rozstrzygnięte. Nie oznaczało to jednak końca emocji.

Już kilkadziesiąt sekund później kibiców rozgrzał pięściarski pojedynek, w którym udział wzięło aż 4 hokeistów: Lukáš Motloch, Alexander Younan, Jauhienij Kamienieu oraz Ričards Bernhards. Sędziowie do szatni odesłali całą czwórkę.

Jastrzębianie mieli okazje, by strzelić choć honorową bramkę i to udało się w 58. minucie. Filipa Krasanovskiego czystego konta pozbawił Tuukka Rajamäki.

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
1:0 – Radosław Sawicki – Vratislav Kunst, Martin Latal (13:12),
2:0 – Radosław Sawicki – Martin Latal, Gustaf Berling (27:31),
3:0 – Mateusz Bezwiński – Tomáš Vildumetz (29:05),
4:0 – Tomáš Vildumetz – Mateusz Bezwiński, Sebastian Brynkus (36:50),
5:0 – Aleš Ježek – Martin Latal, Daniel Krenželok (40:23),
5:1 – Tuukka Rajamäki – Ratislav Špirko (57:59).

Cracovia: Krasanovský – Bieniek, Žůrek; Látal, Ježek, Sawicki – Younan, Motloch; Kasperlik, Lundgren, Špaček – Jaracz, Krenželok; Brynkus, Bezwiński, Vildumetz – Kunst, Sterbenz, Kapica, Wróbel, Mocarski.

JKH GKS: Lacković – Kostek, Wajda; Urbanowicz, Paś, Rajamäki – Górny, Bagin; Ižacký, Starzyński, Špirko – Viinikainen, Martiška; Bernhards, Jarosz, Arrak – Kamienieu, Zając; R. Nalewajka, Kiełbicki, Ł. Nalewajka.