Pogrom w Krakowie. Trzynasta z rzędu porażka torunian

Comarch Cracovia w efektownym stylu pokonała KH Energę Toruń w ramach 28. kolejki zmagań w Polskiej Hokej Lidze. Pasy zwyciężyły rezultatem 7:0. Dobry występ w tym spotkaniu zanotowali: Damian Kapica wraz z Radosławem Sawickim, obaj zdobyli po dwa trafienia.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gości. Krakowianie lepiej radzili sobie na lodzie, co skutkowało pierwszą bramką już w siódmej minucie meczu. Damian Kapica po podaniu od Patryka Wronki ładnym strzałem skierował gumę do bramki torunian.

Dziesięć minut później Pasy podwyższyły prowadzenie. Krążek w stronę bramki ponownie uderzył Kapica i tym samym Ekholm Rosen był zmuszony wyciągnąć gumę z siatki. W 18. minucie na tablicy świetlnej mieliśmy wynik 3:0, ponieważ Robert Arrak zaskoczył golkipera toruńskiej drużyny.

W kolejnych dwudziestu minutach goście rozpoczęli prawdziwą kanonadę strzelecką. Podopieczni Rudolfa Roháčzka zdobyli cztery spektakularne trafienia, nie pozostawiając gościom żadnych szans na nawiązanie kontaktu. W ostatniej części gry bramek przy Kałuży nie zobaczyliśmy i tym samym gospodarze mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w Polskiej Hokej Lidze.

Comarch Cracovia – KH Energa Toruń 7:0 (3:0, 4:0, 0:0)
1:0 – Damian KapicaPatryk WronkaSaku Kinnunen (07:15),
2:0 – Damian KapicaJiri GulaPatryk Wronka (17:02, 5/4),
3:0 – Robert ArrakStepan CsamangoPatryk Wronka (18:18),
4:0 – Radosław SawickiSaku KinnunenRoman Rác (25:31),
5:0 – Jiri GulaEric NemecRoman Rác (28:16),
6:0 – Roman RácPatryk WronkaDamian Kapica (28:16, 5/4),
7:0 – Radosław SawickiMarek RacukRoman Rác (36:36, 5/4).

Cracovia: ZabolotnyKrejčí, Kinnunen; RácSawicki,  Rác, Kasperlík – Gula, Šaur; Kapica, Ježek, WronkaBdžoch, Husák; Michalski, Račuk, Němec – Tynka, Dziurdzia; ArrakCsamangó, Brynkus.
Trener: Rudolf Roháček.

KH Energa Toruń: Ekholm Rosen – Jaworski, Zieliński; Szucs, Koskinen, Viitanen – Gimiński, Szyrkow; Korenczuk, Syty, M. Kalinowski – Augustkalns, Kurnicki; Elomaa, K. Kalinowski, Zając – Ahonen, Schafer; Olszewski, Maćkowski, Wenker.