Polacy dali zwycięstwo Frydkowi-Mistkowi. Dwie bramki Komorskiego!

HC Frydek-Mistek z trzema Polakami odniósł ważne zwycięstwo na własnym lodzie. Dwie bramki i asystę zanotował Filip Komorski, a jedną bramkę zapisał na swoim koncie Alan Łyszczarczyk.

Ekipa z  Frydka-Mistka w sobotę podejmowała LHK Jestřábi Prościejów. Gospodarze znakomicie weszli w mecz, bo już po pierwszej tercji prowadzili 4:0, a trzy z tych bramek zdobyli Polacy. Wynik w 4. minucie otworzył Filip Komorski. Wychowanek Legii Warszawa popisał się skuteczną dobitką. Dublet ustrzelił w 11. minucie, gdy w osłabieniu po akcji sam na sam pokonał bramkarza “Jastrzębi”. Wtedy “Rysie” prowadziły już 3:0, bo chwilę wcześniej do siatki trafił Michal Matiasko.

Kilka minut później było 4:0, gdy bramkę objechał Alan Łyszczarczyk i wystrzelił w okienko, aż podskoczył bidon na siatce bramki Micki. Asystę pry tym trafieniu zaliczył Komorski. Gospodarze na 5:0 podwyższyli w drugiej odsłonie, gdy rzut karny wykorzystał David Kofroň.

Goście pod wodzą Aleša Tottera, czyli byłego szkoleniowca Polonii Bytom, podjęli jeszcze walkę, ale było ich stać tylko na dwa trafienia i hokeiści z Frydka-Mistka dowieźli prowadzenie do końca, dopisując do swego konta trzy punkty.

Najwięcej czasu na lodzie z Polaków spędził Bartosz Ciura, który rozegrał 18 minut i 7 sekund. W tym czasie oddał dwa strzały, blokując jeden rywali. Równo 17 minut na lodzie spędził Komorski. “Komora” aż pięciokrotnie strzelał na bramkę “Jastrzębi”, wygrał 9 z 22 bulików i przyjął na siebie jedno uderzenie rywali. W klasyfikacji plus/minus wypadł na +2, co było najlepszym wynikiem w zespole. Łyszczarczyk rozegrał 16 minut i 17 sekund. Oddał w tym czasie trzy strzały.

Przypominamy, że już za tydzień “Rysie” w polskim meczu podejmą AZ Hawierzów. Więcej informacji o tym meczu tutaj.

HC Frydek-Mistek – LHK Jestřábi Prościejów 5:2 (4:0, 1:0, 0:2)
1:0 – Komorski  – Teper, Christov (03:19, 5/4),
2:0 – Matiasko – Čmiel, Blaško (09:07),
3:0 – Komorski (10:15, 4/5),
4:0 – Łyszczarczyk – Komorski, Klimša (14:37),
5:0 – Kofroň (21:44, karny),
5:1 –  Janeček – Jelínek, Klimíček (53:36),
5:2 – Rudovský –  Babka, Jáchym (56:46)