Polacy z bramkami w Tipos Extralidze. Zespoły Wałęgi i Tyczyńskiego rozgromiły rywali [WIDEO]

Reprezentanci polskiego hokeja w słowackiej ekstralidze zaliczą 22. kolejkę tych rozgrywek do udanych. Kamil Wałęga i Damian Tyczyński wpisali się na listy strzelców, a ich zespoły odnotowały okazałe zwycięstwa nad rywalami.

O godzinie 17.00 rozpoczął się pojedynek między MHK 32 Liptowski Mikułasz a HK Preszów. Już w 8. minucie spotkania kanonadę rozpoczął Kamil Wałęga, który wykorzystał liczebną przewagę swojego zespołu. Co ciekawe, Wałędze asystował bezpośrednio Marek Hovorka, z którym razem zdobywał bramki dla JKH GKS-u Jastrzębie. Ostatecznie, hokeiści z północnej Słowacji zwyciężyli aż 6:0. To zwycięstwo było im potrzebne jak tlen, bowiem w tym momencie legitymują się identycznym dorobkiem punktowym co ostatni w tabeli HC Nowe Zamki. Dla Wałęgi było to już piąte trafienie w tym sezonie.

Trafienie Kamila Wałęgi.

Sześć bramek zapisali na swym koncie także hokeiści HK Nowa Wieś Spiska, którzy odprawili z kwitkiem HC Bańska Bystrzyca. Damian Tyczyński zapisał się w meczowym protokole bramką na 4:1, zdobytą w drugiej tercji meczu. „Tyczka” asystował także przy szóstym trafieniu autorstwa Otto Nieminena. To dla niego kolejny udany mecz po tym, jak przesądził o zwycięstwie swojego zespołu w rzutach karnych z HK Nitra. Tyczyński dopisał tym samym czwarte trafienie oraz dziewiątą asystę. Nowa Wieś Spiska zajmuje w tabeli 9. pozycję, wyprzedzając Bańską Bystrzycę.