zklepy.pl
Image default

Polki znów górą! W niedzielę mecz o awans

Reprezentantki Polski wygrały z Meksykankami 8:1 w drugim meczu turnieju prekwalifikacyjnego do zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W niedzielę podopieczne Ivana Bednara czeka decydujące starcie – rywalem będzie reprezentacja Holandii.

“Orlice” po doskonałym starcie i wysokim zwycięstwie nad Turczynkami w piątek podejmowały Meksykanki. Już od początku widać było przepaść jaka dzieliła oba zespoły. Polki już w pierwszej tercji odskoczyły na pięciobramkowe prowadzenie, a trzy trafienia zdobyły grając w liczebnej przewadze.

Druga tercja, choć pod dyktando gospodyń długo nie przyniosła żadnego gola. Dopiero w 38. minucie na 6:0 podwyższyła Magdalena Łąpieś. Chwilę później jednak Meksykanki zdobyły honorową bramkę, a jej autorką została Claudia Tellez. Warto podkreślić, że był to dopiero drugi celny strzał oddany na bramkę w tym meczu przez reprezentację Meksyku.

W ostatnich 20 minutach Polki jeszcze dwukrotnie pokonały bramkarkę rywalek i odniosły spokojne i przekonywujące zwycięstwo 8:1. Jutro dzień przerwy, a decydujące o awansie do kolejnej rundy spotkanie odbędzie się w niedzielę. Wtedy Polki o 12:15 podejmą Holenderki.

Polska – Meksyk 8:1 (5:0, 1:1, 2:0)
1:0 – Joanna Strzelecka – Ida Talanda (03:51),
2:0 – Wiktoria Sikorska – Kamila Wieczorek, Olivia Tomczok (05:51),
3:0 – Kamila Wieczorek – Julia Zielińska, Wiktoria Gogoc (07:18, 5/4),
4:0 – Ewelina Czarnecka – Patrycja Sfora, Joanna Strzelecka (08:21, 5/4),
5:0 – Klaudia Chrapek – Joanna Strzelecka, Ewelina Czarnecka (15:56, 5/4),
6:0 – Magdalena Łąpieś (37:48),
6:1 – Claudia Tellez (39:26),
7:1 – Kamila Wieczorek – Olivia Tomczok (44:58),
8:1 – Klaudia Chrapek – Sylwia Łaskawska, Patrycja Sfora (51:22, 5/4)

Polska: Sass – Chrapek, Sfora; Późniewska, Czarnecka, Łaskawska – Gogoc, Zielińska; Tomczok, Wieczorek, Sikorska – Korkuz, Strzelecka; Orawska, Talanda, Łąpieś – Łapińska, Wcisło, Dziwok.
Trener: Ivan Bednar.

Meksyk: Renteria – Heon, Ayala; Tellez, J. Rojas, G. Rojas – Escobedo, Cardenas; Gonzales, Chavez, Amaya – Hagerman, Rios; D. Rosales, P. Rosales, Nevarez oraz Loredo.
Trener: Diego de la Garma.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj