zklepy.pl
Image default

Rosyjski golkiper dołączył do Zagłębia. Grał w KHL

Andriej Fiłonienko to nowy golkiper Zagłębia Sosnowiec. 26-letni golkiper podpisał kontrakt z klubem z Zamkowej i ma wzmocnić konkurencję w sosnowieckiej bramce. W jego CV widnieją cztery mecze w KHL.

Fiłonienko to wychowanek CSKA Moskwa i to właśnie w tym klubie miał okazję do gry w Kontynentalnej Hokej Lidze. Spisał się wtedy znakomicie, bo puścił zaledwie 1,6 bramki na mecz i interweniował ze skutecznością 94,1%!

Więcej okazji do gry w najlepszej lidze Eurazji nie dostał, a grywał na jej bezpośrednim zapleczu. Łącznie wystąpił tam w 92 konfrontacjach, w których zanotował siedem czystych kont, puszczając średnio 2,33 bramki na mecz, interweniując ze skutecznością 92,2%. Pięć razy zagrał także w fazie play-off.

Po raz ostatni w lidze wystąpił w sezonie 2019/2020, kiedy to bronił dostępu do bramki Jużnyj Uralu Orsk. W poprzednim sezonie nie grał w hokeja, a miało to związek z jego problemami zdrowotnymi.

Rosły golkiper (196 cm, 95 kg) wczoraj przybył do Sosnowca, gdzie podpisał kontrakt z Zagłębiem i udał się na przymusową 10-dniową kwarantannę. To drugi transfer sosnowieckiego klubu w przerwie reprezentacyjnej. Wcześniej informowaliśmy, że do Zagłębia dołączy obrońca Emils Auzins. Dodajmy, że rosyjski golkiper bramkarską rękawicę trzyma w prawej ręce, co może stanowić dodatkowy atut.

Oferta Zagłębia pojawiła się niespodziewanie ale szybko podjąłem decyzję o wyjeździe. Cieszę się, że udało mi się dotrzeć do Sosnowca pomimo wszystkich ograniczeń epidemiologicznych. Ze swojej strony przygotuję się i będę pracował dla dobra zespołu. Postaram się zrobić co w mojej mocy, aby pomóc drużynie walczyć o jak najwyższe cele – zapowiada na łamach klubowej strony nowy nabytek Zagłębia Sosnowiec, Andriej Fiłonenko.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj