zklepy.pl
Image default

Sawicki z golem w debiucie. Pewne zwycięstwo Szachciora [WIDEO]

Radosław Sawicki zadebiutował w barwach Szachciora Soligorsk w spotkaniu rozegranym w ramach Pucharu Białorusi przeciwko HK Lida. Polak otworzył wynik meczu, a jego klub zwyciężył 5:1.

Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej tercji, gdy „Górnicy” zaaplikowali swym rywalom trzy bramki. Pierwsza z nich padła łupem debiutującego w zespole Radosława Sawickiego. Golkiper z Lidy – Konstantin Kozłowski – nie zdołał opanować krążka we własnym polu bramkowym, co skrzętnie wykorzystał były napastnik JKH GKS Jastrzębie, dobijając go do bramki.

Dalsza część meczu również przebiegała pod dyktando ekipy z Soligorska, która zdołała podwyższyć prowadzenie i utrzymać je aż do końcowej syreny. Kolejne spotkanie w ramach Pucharu Białorusi odbędzie się już w poniedziałek – Szachcior zmierzy się wówczas z Dynamą Mołodeczno.

Warto dodać, że w szeregach Szachciora występuje kilku graczy znanych z polskich lodowisk. Są to chociażby Ihar Brykun (w ostatnim sezonie Podhale Nowy Targ) czy Ilja Kaznadziej i Alaksandr Jeronau (obydwaj z przeszłością w GKS-ie Tychy). Ten mecz był także debiutem dla Andreja i Siarhieja Kascicynów, którzy mają w swym CV setki występów na taflach NHL.


Gol Radosława Sawickiego.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Polacy na taki mecz czekali 32 lata. W piątek starcie z USA

Mikołaj Pachniewski

Tomáš Tatar: Polacy postawili trudne warunki. Trzymam za nich kciuki

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj