Znajdziesz nas też tutaj:

Hokej zagraniczny

Sawicki z golem w debiucie. Pewne zwycięstwo Szachciora [WIDEO]

Radosław Sawicki zadebiutował w barwach Szachciora Soligorsk w spotkaniu rozegranym w ramach Pucharu Białorusi przeciwko HK Lida. Polak otworzył wynik meczu, a jego klub zwyciężył 5:1.

Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej tercji, gdy „Górnicy” zaaplikowali swym rywalom trzy bramki. Pierwsza z nich padła łupem debiutującego w zespole Radosława Sawickiego. Golkiper z Lidy – Konstantin Kozłowski – nie zdołał opanować krążka we własnym polu bramkowym, co skrzętnie wykorzystał były napastnik JKH GKS Jastrzębie, dobijając go do bramki.

Dalsza część meczu również przebiegała pod dyktando ekipy z Soligorska, która zdołała podwyższyć prowadzenie i utrzymać je aż do końcowej syreny. Kolejne spotkanie w ramach Pucharu Białorusi odbędzie się już w poniedziałek – Szachcior zmierzy się wówczas z Dynamą Mołodeczno.

Warto dodać, że w szeregach Szachciora występuje kilku graczy znanych z polskich lodowisk. Są to chociażby Ihar Brykun (w ostatnim sezonie Podhale Nowy Targ) czy Ilja Kaznadziej i Alaksandr Jeronau (obydwaj z przeszłością w GKS-ie Tychy). Ten mecz był także debiutem dla Andreja i Siarhieja Kascicynów, którzy mają w swym CV setki występów na taflach NHL.


Gol Radosława Sawickiego.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły