zklepy.pl
Image default

Svensson nie dla Tychów. Zostaje w Szwecji

Według naszych informacji, Anton Svensson nie zostanie bramkarzem GKS-u Tychy. Szwedzki golkiper pozostanie w swojej ojczyźnie.

Zainteresowanie usługami Svenssona, którego kontrakt z IF Troja-Ljungby wygasa 15 listopada, wyrażało szefostwo ekipy z piwnego miasta. Szwed miał zastąpić Ondreja Raszkę.

Wiemy już, że tak się nie stanie. Svensson zdradził nam, że odrzucił ofertę GKS-u Tychy i zdecydował się na pozostanie w swojej ojczyźnie.

Były bramkarz KH Energi Toruń po dobrych występach na zapleczu szwedzkiej ekstraligi, otrzymał oferty od dwóch klubów z tego samego poziomu rozgrywkowego. Svensson w barwach Troja-Ljungby wystąpił w pięciu meczach i puszczał średnio 3 bramki na mecz. Interweniował ze skutecznością oscylującą w okolicach 89,5%, osiągając lepsze wyniki niż Linus Lundin, z którym rywalizował o miejsce w bramce. Niewykluczone też, że Svensson pozostanie w obecnym klubie, nawet po powrocie Wictora Ragnewalla.

To, co jest jednak najistotniejsze z punktu widzenia tyskiego klubu, 32-letni golkiper nie wypełni luki po Raszce. „Trójkolorowi” będą musieli się rozejrzeć za innym kandydatem.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj