zklepy.pl
Image default

Szybkie pożegnanie ze Słowakiem. Paulíny odchodzi

KH Energa Toruń pożegnała zawodnika, którego niedawno zakontraktowała. Adam Paulíny nie będzie już dłużej reprezentował barw „Stalowych Pierników”. W polskiej lidze rozegrał 10 meczów.

Adam Paulíny dołączył do klubu z Torunia 18 września, a więc w trakcie aktualnego sezonu. Nie spełnił jednak oczekiwań w nim pokładanych. W 10 meczach zanotował zaledwie 2 asysty i nie zdobył żadnej bramki. Na ławce kar przesiedział 6 minut karnych.

W jego hokejowym życiorysie grał w drużynach młodzieżowych reprezentujących Słowację w kategoriach do lat 18 i 20. Przez większość swojej kariery sportowej był związany z HK Martin, klubem, w którym się wychował, rozpoczynając od juniorskich drużyn i awansując na najwyższy poziom gry. W słowackiej ekstralidze, gdzie reprezentował barwy HK Martin, zdobył 125 punktów, w tym 51 bramek i 74 asysty, w trakcie 203 rozegranych meczów.

Ponadto, miał okazję występować w Alpejskiej Hokejowej Lidze, gdzie reprezentował austriacki zespół EK Zell am See. W ciągu 17 meczów w tych rozgrywkach zdobył łącznie 9 punktów, w tym 3 bramki i 6 asyst.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj