zklepy.pl
Image default

Tauron Hokej Liga. Kto z kim w play-off? “Nie będzie kombinacji”

Już od piątku, 1 marca rusza faza play-off w Polskiej Hokej Lidze. Kto z kim zmierzy się w ćwierćfinale? Jak słyszymy, niespodzianek przy “wyborach” przeciwników nie będzie.

Przed nami jeszcze jedna kolejka sezonu zasadniczego. O ile miejsca 1-4 są już znane, bo 1. finiszuje GKS Katowice, 2. miejsce zajmie Re-Plast Unia Oświęcim, trzecie GKS Tychy, a 4. JKH GKS Jastrzębie, to gra toczy się jeszcze o pozycje 5-7.

Zmagania zakończyła już Comarch Cracovia, która ma 50 punktów. O jeden mniej ma KH Energa Toruń (49), a dwa PZU Podhale Nowy Targ (48). Oba te zespoły mają jeszcze przed sobą po jednym meczu. Torunianie podejmą Re-Plast Unię, a Podhale skrzyżuje kije z JKH GKS-em Jastrzębie. Torunianie i nowotarżanie z pewnością nie odpuszczą tych spotkań, zwłaszcza, że mają one kluczowe znaczenie dla ćwierćfinałowych par.

Powodem jest oczywiście martwy przepis o tym, że zespoły z miejsc 1-4 wybierają sobie po kolei rywala w 1/4 finały THL. Przez dwa lata jego obowiązywania, żaden zespół nie odważył się by “wyłamać się” ze schematu. Jak słyszymy w kuluarach, podobnie sprawa ma wyglądać w tym sezonie. Żadna z ekip z miejsc 1-4 nie chce bawić się w kombinacje i narażać się na niepotrzebną krytykę w przypadku ewentualnej wpadki w ćwierćfinale po wyborze innego rywala.

– Wszystko jest już dogadane i wybory pójdą, jak w dawnej drabince, czyli 1-8, 2-7, 3-6 i 4-5 – mówi jeden z naszych informatorów.

Poddaje to pod wszelką wątpliwość sensowność i konieczność tego przepisu, który mówi o wyborze przeciwników. Skoro przez 3 sezony ani razu nie doszło do zmiany dotychczasowych drabinki, czas może pomyśleć o jego wycofaniu i sztucznym pompowaniu dramaturgii.

To sprawia, że GKS Katowice zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec. Natomiast jeśli w ostatniej kolejce nie dojdzie do niespodzianek i wygranych gospodarzy, Re-Plast Unia będzie grać z PZU Podhalem, GKS Tychy z KH Energą Toruń, a JKH GKS Jastrzębie z Comarch Cracovią.

Jedno jest pewne, warto z zaangażowaniem śledzić wyniki z ostatniej kolejki THL, która może jeszcze nieco namieszać w ćwierćfinałowych układach. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, kluby swoje “wybory” przedstawią do końca wtorku, 27 lutego. W praktyce będzie to do około godziny po zakończeniu ostatniej kolejki.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

1 komentarz

TKH 26 lutego 2024 at 14:59

Pany! ale tę tabele to moglibyście uaktualnić 🙂

Odpowiedz

Skomentuj