KH Energa rozbiła nieskoncentrowaną Unię i zajęła 5. miejsce

KH Energa Toruń pokonała Re-Plast Unię Oświęcim 5:2 na zakończenie rundy zasadniczej. Gospodarze 4 gole zdobyli już w pierwszej tercji, wykorzystując brak koncentracji i zaangażowania po stronie Unii. Ta wygrana pozwoliła torunianom, by ukończyć sezon zasadniczy na 5. miejscu.

Wtorkowy mecz w Toruniu, który kończył sezon zasadniczy miał znacznie dla KH Energi Toruń, która walczyła o 5. miejsce i prawdopodobną grę w ćwierćfinale z JKH GKS-em Jastrzębie. Gospodarze zaczęli znakomicie, bo już po 18. minutach prowadzili 4:0!

Te ciosy były niczym bokserski nokaut, który posłał Unię na deski, a Roberta Kowalówkę do boksu, gdyż zmienił go Filip Płonka, a nieobecny w Toruniu był Linus Lundin. Goście otrząsnęli się dopiero na początku drugiej partii, gdy czystego konta Juliusa Pohjanoksę pozbawił Henry Karjalainen.

Wprawdzie przed trzecią odsłoną wynik był już niemal rozstrzygnięty, bo KH Energa prowadziła 5:1, to biało-niebiescy zaczęli grać mocniejszym forecheckingiem i sprawili, że gospodarze zaczęli się gubić. Pozwoliło to przyjezdnym na zdobycie jeszcze jednego gola.

Wygrana 5:2 pozwoliła “Stalowym Piernikom” na zakończenie rundy zasadniczej na 5. pozycji. Oświęcimianie zaś byli pewni tego, że skończą jako wicelider.

KH Energa Toruń – Re-Plast Unia Oświęcim 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)
1:0 – Danila Larionovs – Matthew Sozanski (03:25),
2:0 – Rusłan Baszyrow – Albin Thyni Johansson, Atte Huhtela (09:18),
3:0 – Jakub Prokurat – Mikałaj Syty, Mateusz Zieliński (15:35),
4:0 – Szymon Maćkowski – Adrian Jaworski, Albin Thyni Johansson (17:23),
4:1 – Henry Karjalainen – Joonas Uimonen, Kalle Valtola (21:54),
5:1 – Rusłan Baszyrow (26:12),
5:2 – Kamil Sadłocha – Carl Ackered (42:15)

KH Energa: Pohjanoksa – Zieliński, Behm; Larionovs, Fjodorovs, Tiainen – Gimiński, Sozanski; Prokurat, Syty, Djumić – Jaworski, Svars; Kogut, Kwiatkouski, M. Kalinowski – Wenker, Johansson; Jaakola, Huhtela, Baszyrow.
Trener: Juha Nurminen.

Unia: R. Kowalówka (od 17:24 Płonka) – Diukow, Jākobsons; Denyskin, Dziubiński, Kaleinikovas – Valtola, Uimonen; Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuška, Ackered; Sadłocha, Olsson Trkulja, Lorraine – Łukawski, Noworyta; Prusak, Krzemień, Sołtys.
Trener: Nik Zupančič.