zklepy.pl

Testy zakończone. Unia zakontraktowała dwóch obrońców

Już za dwa dni, Re-Plast Unia Oświęcim wejdzie w nowy sezon. Rozpocznie go meczem z TAURON Podhalem Nowy Targ. Włodarze jednak nie tracili czasu i dziś zakontraktowali dwóch defensorów, którzy w ostatnim czasie przebywali na testach w Oświęcimiu.

Pierwszym zawodnikiem który dołączył do oświęcimskiego klubu jest Łotysz – Kristaps Jākobsons. Obrońca ten ma za sobą debiut w swojej reprezentacji. Ostatni sezon spędził w uniwersyteckiej NCAA za oceanem. Tam rozegrał 16 meczów, raz strzelając bramkę i raz asystując.

Drugim zawodnikiem, który związał się z oświęcimskim klubem jest 27-letni Białorusin, Roman Diukow. W swoim CV ma występy w KHL, WHL czy ECHL. Ostatni sezon spędził w Szachtiorze Soligorsk gdzie rozegrał 46 meczów i zanotował 13 asyst. Minioną kampanię dokończył jednak w Sokile Kijów gdzie zdążył zagrać 3 mecze w których zaliczył jedną asystę. Warto zaznaczyć, że Diukow rozegrał 44 mecze w reprezentacji Białorusi. Zawodnik ten jednak podpisał deklarację antywojenną by móc występować w naszej lidze.

Najchętniej zatrzymalibyśmy wszystkich trzech defensorów, ale nasz budżet nie jest z gumy. Operujemy realnymi kwotami i w tych trudnych dla wszystkich czasach nie zamierzamy żyć na kredyt. Z tego właśnie powodu, po konsultacjach ze sztabem szkoleniowym, podjęliśmy decyzję o zakontraktowaniu tylko dwóch graczy: Kristapsa Jākobsonsa i Romana Diukowa. Serdecznie dziękujemy Jakubowi Březákowi za poświęcony czas i zaangażowanie, życząc mu powodzenia na dalszym etapie kariery – powiedział Mariusz Sibik, prezes TH Unia Oświęcim na łamach klubowej strony internetowej.

Najnowsze artykuły

Kolejne odejście z Sanoka. Salama przeprowadzi się na Wyspy Brytyjskie

admin

Kaláber 2027

admin

Ostatni dzień okienka transferowego. Rozbiór Sanoka

Redakcja

Zostaw komentarz