Znajdziesz nas też tutaj:
fot. Magdalena Kowolik/JKH GKS Jastrzębie

Hokej zagraniczny

Trener grupowych rywali JKH zwolniony! HC Bolzano bez szkoleniowca

Doug Mason nie jest już trenerem HC Bolzano. Kanadyjski szkoleniowiec poprowadził „Lisy” do dwóch zwycięstw nad mistrzami Polski w bieżącej edycji Champions Hockey League, co pomogło im w awansie do dalszej części rozgrywek. Wyniki osiągane w ICE Hockey League były jednak na tyle niesatysfakcjonujące, iż Włosi postanowili przerwać dalszą współpracę.

Dla Douga Masona spotkanie rozegrane w Jastrzębiu-Zdroju było oficjalnym debiutem na trenerskiej ławce HC Bolzano. 66-letni trener związał się z włoskim klubem „za pięć dwunasta”, nie mając zbyt wiele czasu na wdrożenie swojej taktyki i odpowiednie przygotowanie zespołu. W swym premierowym meczu zanotował jednak zwycięstwo, a dowodzeni przez niego hokeiści pokonali JKH GKS Jastrzębie 3:2 po rzutach karnych.

Ostatecznie „Lisy” zajęły drugą pozycję w grupie, tuż za plecami ligowych rywali – EC Red Bull Salzburg. W fazie pucharowej musiały uznać jednak wyższość Rauman Lukko, choć nie obyło się bez kontrowersji. W pierwszym meczu Finowie zwyciężyli 1:3, do drugiego starcia jednak nie doszło ze względu na zakażenia koronawirusem w ekipie z Kraju Tysiąca Jezior. Włodarze CHL zadecydowali jednak, iż w dwumeczu uwzględnią jedynie pierwsze starcie, promując dalej fiński zespół.

Z kolei w rozgrywkach ligowych, po dobrym starcie w ICE Hockey League nadszedł kryzys. Jego apogeum była porażka 2:10 z Orli Znojmo, po której podjęto decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Masonem. Ostatecznie, kanadyjski szkoleniowiec pozostawił HC Bolzano na ósmym miejscu w tabeli. Tymczasowym opiekunem „Lisów” został Fabio Armani, a więc asystent Masona.

Ostatnie artykuły