Mistrzowie Polski wygrali w Cortinie mimo porażki z Herning Blue Fox

GKS Katowice przegrał z Herning Blue Fox 2:3 po dogrywce w ostatnim meczu półfinału Pucharu Kontynetalnego. Pomimo tej porażki, mistrzowie Polski zajęli 1. miejsce i przypieczętowali awans do finału.

Mistrzowie Polski choć mieli już pewny awans do turnieju finałowego Pucharu Kontynentalnego, to nie zamierzali odpuszczać. Choć o tym mógł zwiastować fakt, że Johna Murraya w bramce zastąpił Michał Kieler. Polak radził sobie jednak bardzo dobrze.

Równie dobrze radzili sobie jego koledzy z pola. Nie tylko umiejętnie bronili dostępu do bramki Kielera, ale także przeprowadzali groźne ataki. Po jednym z nich wynik otworzył Shigeki Hitosato. Japończyk sprytnie dobił swój własny strzał i zaskoczył Maca Carrutha.

W drugiej tercji gole nie padły, ale ostrej, fizycznej walki nie brakowało. Obie ekipy próbowały rozbić rywali na bandach, ale nie przełożyło się to na groźne sytuacje strzeleckie. Minimalną przewagę optyczną mieli jednak Duńczycy.

GieKSiarze znakomicie rozpoczęli za to trzecią tercję, kiedy dwójkową kontrę po profesorsku rozwiązał duet Iisakka-Hitosato, a po pięknym zwodzie, bramkarza pokonał ten pierwszy. Później Herning rzuciło się do zaciekłych ataków. Jak w ukropie uwijał się Kieler, który notował bardzo ważne, a zarazem efektowne interwencje.

Napór Blue Fox rósł z każdą minutą. Duńczycy w 54. minucie wykorzystali jedną z wielu przewag i złapali kontakt. Mieli jeszcze sporo czasu na doprowadzenie do wyrównania i zamierzali to zrobić. Udało im się to po zaledwie dwóch minutach, a na listę strzelców wpisał się Jesper Thornberg. Więcej goli w regulaminowym czasie już nie padło i konieczna była dogrywka.

W niej szybko sprawę załatwili hokeiści Herning, którzy wyszli z kontrą 2 na 1 i pokonali Kielera. Pomimo tej porażki, mistrzowie Polski zajęli 1. miejsce i pewnie awansowali do turnieju finałowego.

Herning Blue Fox – GKS Katowice 3:2 pd. (0:1, 0:0, 2:1, d. 1:0)
0:1 – Shigeki Hitosato – Olli Iisakka (17:56),
0:2 – Olli Iisakka – Shigeki Hitosato (41:25),
1:2 – Mathias Bau Hansen – Mathias From, Jesper Thornberg (53:31, 5/4),
2:2 – Jesper Thornberg – Patrick Hansen, Mathias From (55:59),
3:2 – Petter Hansson (61:05, 3/3)

Herning: Carruth – Hansson, Suistio; From, Thompson, Thornberg – Cibulskis, Boll; Cubars, Dzerins, Bau Hansen – Madsen, Mieritz; Carlsen, Poulsen, Eskildsen – Jessen, Brown; Bang, Schleicher, Braendgaard

GKS: Kieler – Kruczek, Delmas; Fraszko, Pasiut, Bepierszcz – Cook, Wanacki; Olsson, Sokay, Marklund- Koponen, Varttinen; Iisakka, Monto, Hitosato – Maciaś, Lebek; Kowalczuk, Smal, Michalski