zklepy.pl
Image default

Trzy gwiazdy 1. rundy: Varttinen, Djumić, Wronka

Zakończyła się pierwsza runda sezonu zasadniczego. Wiemy na pewno, że liga w tym roku jest naprawdę wyrównana. Długo dyskutowaliśmy nad tym kto powinien zostać zawodnikiem rundy, ale zdecydowaliśmy się nagrodzić aż trzech zawodników za swoją postawę. Wybraliśmy hokeistów z GKS-u Katowice, KH Energi Toruń oraz PZU Podhala Nowy Targ.

Aleksi Varttinen (GKS Katowice) – obrońca

Włodarze mistrzów Polski mają nosa do zawodników z Półwyspu Skandynawskiego. Fin przychodził do Polski z łatką solidnego zawodnika. Niewielu jednak spodziewało się, że stanie się on kluczową postacią katowickiej drużyny. Fiński defensor przede wszystkim świetnie rozgrywa. To przyczyniło się do tego, że zanotował on na swoim koncie aż osiem asyst, w dziewięciu meczach 1. rundy Tauron Hokej Ligi. Wydaje się, że wszystko w Katowicach jest po jego myśli. Trener obdarzył go dużym zaufaniem, co przekłada się na sporą liczbę minut na lodzie. Ponadto ma też obok siebie swoich rodaków, co z pewnością ułatwia mu komunikację na lodzie, a także poza nim.

Warto też dodać, że ten defensor zdobył dwie bramki. Liczby w ofensywie wskazują na to, że jest on naprawdę wartościowym zawodnikiem. Dobrze też radzi sobie w swojej tercji. Praktycznie nie popełnia błędów, potrafi wyłuskać krążek, a także dobrze wyjechać z własnej tercji. Pierwsza runda w wykonaniu Fina? Niemal bezbłędna.

Statystyki:*
Gole: 2
Asysty: 8
Minuty karne: 8


Mirko Djumić (KH Energa Toruń) – napastnik

Serbski napastnik od samego początku sezonu prezentuje wyjątkowe umiejętności, co sugeruje, że jest jednym z czołowych napastników KH Energi, a być może nawet stanie do walki o pierwsze miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej całej ligi. Djumić nie tylko imponuje swoim sprytem, ale także wykazuje się ogromną walecznością oraz doskonałym wyszkoleniem technicznym. To zasługa także dużego czasu na lodzie, jaki dostaje od Juhy Nurminena, a który potrafi doskonale wykorzystać.

W pierwszej rundzie sezonu zdołał zdobyć aż 4 bramki i zanotować 6 asyst, co są imponującymi liczbami, ale trudno zmierzyć jego nieustępliwość i oddanie dla dobra drużyny, szczególnie podczas trudnych momentów, takich jak gry w osłabieniu. Jeśli Serb będzie kontynuować tę znakomitą passę, to z pewnością utrzyma swoje miejsce w czołówce klasyfikacji kanadyjskiej THL.

Statystyki:*
Gole: 4
Asysty: 6
Minuty karne: 12


Patryk Wronka (PZU Podhale Nowy Targ) – napastnik

Popularny „Wronczes” od początku miał być kluczową postacią zespołu ze stolicy Podhala. Tak też się stało. W swoim macierzystym klubie, regularnie punktuje i to w głównej mierze dzięki niemu, nowotarżanie są tak bardzo niebezpieczni z przodu. Patryk Wronka przyzwyczaił nas do swoich dynamicznych akcji, świetnego strzału i dobrego podania. Tak też jest i w tym sezonie. Reprezentant Polski dźwiga na swoich plecach grę nie tylko swojej formacji, ale i całego zespołu.

W pierwszej rundzie, nowotarżanin zanotował aż 12 punktów. Łatwo więc wywnioskować, że punktował średnio powyżej 1 punktu na mecz. Wronka imponuje skutecznością. Zdobył sześć bramek i zanotował sześć asyst. Kolejny rok potwierdza, że jest jednym z najlepszych zawodników naszej ligi. Jeśli utrzyma formę, to powinniśmy go zobaczyć na szczycie klasyfikacji kanadyjskiej na koniec sezonu zasadniczego.

Statystyki:*
Gole: 6
Asysty: 6
Minuty karne: 2

Najnowsze artykuły

Trzy gwiazdy 26. kolejki: Sawicki, Dziubiński, Fučík

Redakcja

Trzy gwiazdy 24. kolejki: Łyszczarczyk, Heikkinen, Wronka

Mikołaj Pachniewski

Trzy gwiazdy 23. kolejki: Fučík, Špirko, Lindgren

admin

Skomentuj