Trzy gwiazdy 23. kolejki: Wronka, Kolusz, Dziubiński

Każdy z czterech meczów 23. kolejki miał swoich bohaterów, lecz w naszym rankingu możemy przydzielić zaledwie trzy miejsca. W dzisiejszym zestawieniu pojawiają się twarze, które już wcześniej gościły wśród „Trzech gwiazd”.

3. gwiazda – Krystian Dziubiński (Re-Plast Unia Oświęcim) – 2 gole, 1 asysta.

Oświęcimianie mieli ogromne problemy w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. To rywale jako pierwsi zdobyli bramkę. Wtedy sygnał do ataku dał kapitan biało-niebieskich. Pod koniec pierwszej tercji popularny „Dziubek” oddał strzał z nadgarstka, z którym nie poradził sobie sosnowiecki bramkarz. W drugiej tercji zdobył gola na 4:2, czym przypieczętował trzy punkty dla swojego zespołu.

2. gwiazda – Marcin Kolusz (TAURON Podhale Nowy Targ) – 1 gol, 3 asysty.

TAURON Podhale Nowy Targ rzuciło w ostatnich kilku spotkaniach jasny sygnał, iż hokeiści spod Tatr nie poddali się w walce o awans do fazy play-off. Marcin Kolusz poprowadził wczoraj swój zespół do zwycięstwa nad Ciarko STS-em Sanok. Przed sezonem od doświadczonego wychowanka oczekiwano, iż wcieli się on w rolę lidera zespołu. We wtorkowym pojedynku wywiązał się z niej nawiązką. „Kolos” zanotował trzy asysty – każda z nich była pierwszego stopnia. W końcówce meczu sam z kolei wpisał się na listę strzelców, dobijając przyjezdnych z Podkarpacia.

1. gwiazda – Patryk Wronka (GKS Katowice) – 2 gole, 2 asysty.

Popularny „Wronczes” w meczu z Comarch Cracovią, był bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem. Katowicki napastnik „maczał palce” przy wszystkich czterech golach dla swojego zespołu. Bardzo dobrze odnajduje się w ataku z Bartoszem Fraszką i Grzegorzem Pasiutem. Skrzydłowy GKS-u Katowice dobił rywala golem na 4:2, kiedy zaczęło robić się „gorąco”. Wymanewrował wówczas krakowskiego golkipera i posłał krążek do siatki.