zklepy.pl
Image default

Tyczyński zagra w słowackiej ekstralidze!

Damian Tyczyński podpisał nowy kontrakt z beniaminkiem słowackiej Tipos Extraligi, HK Nowa Wieś Spiska. 21-letni kryniczanin związał się umową obowiązującą przez następny sezon.

Tyczyński w minionych rozgrywkach należał do najproduktywniejszych zawodników w szeregach drużyny dowodzonej przez Miroslava Mosnára. W 49 zgromadził na swym koncie 45 punktów za 19 bramek oraz 26 asyst. Był także najlepiej punktującym seniorem występującym poza granicami naszego kraju.

– Z pewnością sporą rolę odegrał fakt, że z Nową Wsią Spiską jestem już związany od tylu lat. Mogę powiedzieć, że czuję się tu jak w domu. A skoro jest mi tu dobrze, to dlaczego miałby zmieniać klub? – zapytał retorycznie popularny „Tyczka”.

HK Nowa Wieś Spiska okazał się być rewelacją zaplecza słowackiej ekstraligi, w play-offowej rywalizacji odprawiając z kwitkiem HK Levice, HK Martin oraz faworyzowanych Vlci Żylina, co dało mu awans na najwyższy poziom słowackiego hokeja.

– Na pewno mogę się spodziewać znacznie szybszego hokeja w porównaniu do pierwszej ligi. Już zacząłem przygotowania, by osiągnąć najwyższą dyspozycję tuż przed startem sezonu – dodał.

Klub Polaka poinformował o przedłużeniu kontraktu w kreatywnym mini-filmie, wzorowanym na kultowej produkcji „Forrest Gump”.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj