zklepy.pl
Image default

Zastępstwo za Koptę! Doświadczony reprezentant Słowacji wzmocnił JKH

Wyrwa powstała po wczorajszym opuszczeniu Jastrzębskiego Klubu Hokejowego przez Ondřeja Koptę trwała zaledwie jeden dzień. Włodarze ekipy znad czeskiej granicy ogłosili dziś pozyskanie hokeisty o ciekawym jak na nasze warunki CV. Rastislav Špirko występował w swej długiej karierze w reprezentacji Słowacji, a na swym koncie ma przeszło 200 meczów w KHL.

39-letni Rastislav Špirko dysponuje CV porównywalnym do Marka Hovorki, który zapisał się w pamięci kibiców JKH pozytywnymi wspomnieniami. Wychowanek MHC Martin w młodości próbował swych sił w ligach juniorskich i akademickich za oceanem. Na szerokie wody w seniorskim hokeju wypłynął w Czechach.

W 2011 roku rozpoczęła się jego przygoda z KHL, gdzie dołączył do ojczystego Lva Poprad. Następnie reprezentował barwy klubów rosyjskich: Awtomobilista Jekaterynburg, Spartaka Moskwa i Amura Chabarowsk.

To po prostu profesjonalista. Ma już swój wiek, nie jest tak szybki, jak w młodszych latach. Jego technika mi się jednak zawsze podobała. To gracz, który jest w stanie zapewnić nie tylko dużo punktów, ale też nie straszna mu „czarna robota”. Może wnieść sporo doświadczenia i być nauczycielem dla młodszych zawodników.

Taką cenzurkę wystawił mu Lukas z „The Hockey Telegram”, którego polecamy obserwować na platformie X (niegdyś Twitter).

Polscy kibice mogą kojarzyć go z występów dla HC Oceláři Trzyniec, gdzie występował w sezonie 2016/2017. Tamtą kampanię dokończył z kolei w Pardubicach, a następnie powrócił do ojczyzny. Od 2021 występował z kolei na Węgrzech, a następnie wspomógł w play-offach HK Poprad, skąd przeniósł się do Jastrzębia-Zdroju.

Wobec prośby Ondřeja Kopty o rozwiązanie kontraktu stanęliśmy przed wyzwaniem uzupełnienia naszej ofensywy. Bardzo się cieszę, że zdołaliśmy uczynić to tak szybko i skutecznie, pozyskując Rastislava Spirko. Mamy nadzieję, że jego ogromne doświadczenie i międzynarodowe ogranie pomogą nam w walce o ligowe punkty.

Przyznał dyrektor sportowy JKH – Leszek Laszkiewicz – na łamach oficjalnej strony klubu.

Najbliższa okazja do debiutu już dziś na Jastorze. O godzinie 18.00 Jastrzębski Klub Hokejowy podejmie przed własną publicznością Zagłębie Sosnowiec. W pierwszych dwóch spotkaniach jastrzębianie pokonali u siebie Marma Ciarko STS Sanok (3:1), zaś na wyjeździe ulegli KH Enerdze Toruń (1:4).

fot. tasr

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj