Znajdziesz nas też tutaj:

Reprezentacja

Znamy wszystkich rywali Polaków! Arena niewiadomą

Poznaliśmy już wszystkich uczestników turnieju Mistrzostw Świata dywizji IA w 2023 roku. Skład uzupełnili spadkowicze z Elity.

Biało-czerwoni w kwietniu przypieczętowali awans na zaplecze Elity po zwycięstwie w turnieju dywizji IB w Tychach. Po turnieju grupy IA rozegranym w słoweńskiej Lublanie jasne było też, że na tym poziomie zostały reprezentacje Korei Południowej oraz Litwy. Skład mieli uzupełnić spadkowicze z Elity.

Dziś wiemy już, że z gronem najlepszych 16 zespołów pożegnały się Włochy i Wielka Brytania. To właśnie te dwie ekipy będą rywalami biało-czerwonych w przyszłorocznym czempionacie. Niewiadomą pozostaje jednak miejsce rozegrania turnieju. Według zasad IIHF, gospodarzem nie może zostać spadkowicz z Elity, chyba że nie ma innych chętnych. Na razie żadna z krajowych, hokejowych federacji nie zgłosiła akcesu do tej roli. Wcześniej mówiło się o tym, że mistrzostwa zorganizować mogą Koreańczycy.

Wszystko okazać się ma pod koniec obecnego tygodnia, gdy to Kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja ogłosi wszystkich gospodarzy turniejów mistrzowskich. Odbędzie się on w Tampere, gdzie trwają MŚ Elity, a obradować będzie od czwartku do soboty.

Ostatnie artykuły