Świeża Comarch Cracovia wypunktowała GieKSę w trzeciej tercji

Comarch Cracovia pokonała GKS Katowice 5:2 w pierwszym meczu półfinałowym. Krakowianie w trzeciej tercji wypunktowali zmęczonych mistrzów Polski i objęli prowadzenie w serii.

Pierwszy mecz półfinałowy odbył się w Krakowie. Wypoczęci krakowianie podejmowali GKS Katowice, który dopiero we wtorek zakończył 7-meczową serię ćwierćfinałową z JKH. W pierwszej odsłonie nie było jednak widać tej różnicy. Mecz prowadzony był w szybkim tempie, a jedni i drudzy kreowali sobie dogodne okazje. Brakowało jednak skuteczności.

Na gole trzeba było poczekać aż do 25. minuty. Wtedy to swój były klub skarcił Patryk Wronka, wykorzystując błąd w wyprowadzeniu krążka przez Macieja Kruczka. Po tym trafieniu mecz wyraźnie się otworzył, a obie ekipy rzuciły się do ataku. Znacznie częściej błędy w ustawieniu katowiczan doprowadzały do kontr po strony Cracovii. Gospodarzom brakowało jednak skuteczności, a najlepszą okazję zmarnował Roman Rác, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Johnem Murray’em.

Niewykorzystane sytuacje się zemściły i w 39. minucie po błyskawicznej akcji, bramkarza “Pasów” oszukał Teemu Pulkkinen, który po udanym zwodzie na bekhend, posłał krążek do pustej bramki. Gol do szatni pobudził krakowian, którzy już w 42. minucie ponownie prowadzili. Roman Rác zaskoczył zasłoniętego Murraya. Hokeistom GieKSy wyraźnie zaczęło brakować sił, co w 47. minucie wykorzystał Damian Kapica, wjeżdżając w środek tercji i uderzając w samo okienko.

Wydawało się, że w tym spotkaniu nie będzie już emocji, ale nadzieje dla urzędujących mistrzów Polski dał w 55. minucie Mateusz Rompkowski, który spod niebieskiej strzelił w samo okienko. Katowiczanie przycisnęli, ale grę w przewadze wykorzystała Cracovia i było 4:2! Przyjezdni w końcówce wycofali jeszcze bramkarza, ale do pustej bramki “gumę” posłał Rac.

Comarch Cracovia – GKS Katowice 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)
1:0 – Patryk WronkaVojtěch Polák (24:38),
1:1 – Teemu PulkkinenShigeki Hitosato, Jakub Wanacki (38:01),
2:1 – Roman Rác –  Aleš Ježek (41:02),
3:1 – Damian KapicaPatryk Wronka, Jiří Gula (46:23),
3:2 – Mateusz RompkowskiGrzegorz Pasiut (54:08),
4:2 – Vojtěch Tomi (57:39, 5/4)
5:2 – Roman RácMartin Kasperlík (58:49, do pustej bramki).

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 1:0 dla Comarch Cracovii.
Kolejny mecz: w piątek (10 marca) o godz. 18:30 w Krakowie.

CracoviaStojanović – JežekKinnunenKasperlíkRácSawicki – Šaur, GulaWronkaPolákD. Kapica – LuotoGraborenkoNěmecRačukŁyszczarczyk, Krejčí, BezwińskiBrynkus, Michalski, Tomi.

GKSMurray – RompkowskiKruczekBepierszczPasiutMagee – Kolusz, MusiołŠimekMontoKrężołek – MaciaśWanackiLehtonenPulkkinenOlsson – Mrugała, MusiołHitosatoSmalCiepielewski.