Ciężko, ale zwycięsko

GKS Tychy po raz trzeci zwyciężył w rywalizacji z Ciarko STS-em Sanok, ale tym razem padł wynik 3:2. Kluczowa w dzisiejszym meczu była dyspozycja kanadyjskiego tercetu Cichy-Szczechura-Mroczkowski, którzy brali udział przy każdej bramce. Jutro kolejny i być może ostatni mecz w tej serii.

Mecz niemal od początku trzymał w napięciu. Choć to tyszanie otworzyli wynik spotkania w 5. minucie za sprawą Michaela Cichego, to Eetu Elo od razu wyrównał. Na remis czekaliśmy więc tylko 18 sekund. Optycznie przeważali goście, ale to gospodarze wyprowadzili kolejny cios. Ponownie Eetu Elo wpisał się na listę strzelców. W drugiej odsłonie tyszanie wyrównali w 25. minucie. Alexander Szczechura pokonał bramkarza strzałem z okolic bulika. Na chwilę przed drugą przerwą, Michael Cichy zdobył bramkę strzałem po lodzie i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W trzeciej tercji było sporo walki. Najwięcej działo się w końcówce. Najpierw Marek Ziętara poprosił o czas i wycofał bramkarza, a następnie karę otrzymali Olaf Bizacki i John Murray. Sanoczanie grali więc 6 na 3. Jednak szybko Eetu Elo złapał karę, a tyszanie dowieźli ostatecznie wynik do końca. Już jutro kolejny mecz, czy tyszanie zapewnią sobie awans do półfinału?

Ciarko STS Sanok – GKS Tychy 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
0:1 – Michael Cichy – Alexander Szczechura, Christian Mroczkowski (04:22),
1:1 – Eetu Elo – Riku Sihvonen, Jesperi Viikilä (04:40),
2:1 – Eetu Elo – Jesperi Viikilä, Riku Sihvonen (12:46),
2:2 – Alexander Szczechura – Christian Mroczkowski, Michael Cichy (24:25),
2:3 – Michael Cichy – Marek Biro, Alexander Szczechura (38:35),

Ciarko STS Sanok: Spěšný – Olearczyk, Rąpała; Strzyżowski, Witan, Bukowski – Kamienieu, Piippo; Elo, Viikilä, Sihvonen – Demkowicz, Florczak; Skokan, Wilusz, Bielec – Glazer, Bar; Biały, Ginda, Dobosz.
Trener: Marek Ziętara

GKS Tychy: Murray – Ciura, Novajovský; Dupuy, Szczechura, Wronka – Seed, Biro; Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Pociecha, Kotlorz; Gościński, Komorski, Jeziorski – Bizacki, Mesikämmen; Marzec, Rzeszutko, Galant.
Trener: Krzysztof Majkowski

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 3-0.

Następny mecz: w niedzielę w Sanoku o 18:00.