zklepy.pl
Image default

Dwa duże turnieje w Bytomiu. Dziś rusza sprzedaż biletów

Dwa turnieje: EIHC Christmas Cup i Puchar Polski odbędą się w grudniu na lodowisku im. braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Jak poinformował PZHL, dziś rusza sprzedaż biletów na te wydarzenia.

W dniach 16-18 grudnia odbędzie się EIHC Christmas Cup, w którym oprócz reprezentacji Polski wystąpią: Francja, Węgry i Ukraina. Dla biało-czerwonych będzie to z pewnością bardziej wartościowy sprawdzian, niż zakończony w sobotę Baltic Challenge Cup, gdyż rywale będą z wyższej półki. Wszystkie te imprezy sprowadzają się jednak do jednej rzeczy, a mianowicie mistrzostw świata w Katowicach, gdzie liczy się tylko awans do dywizji IA. Turniej w Bytomiu będzie debiutem dla seniorskiej kadry na tym, otwartym w czerwcu, lodowisku. Zmagania pokaże TVP Sport.

– Dla kadry narodowej grudniowy turniej będzie kolejnym bardzo ważnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata Dywizji IB, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja w katowickim Spodku. Celem kadry narodowej jest awans do wyższej dywizji a dzięki takim turniejom, jak EIHC Christmas Cup w Bytomiu, reprezentacja będzie coraz silniejsza – przekonuje Adam Fras, wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Natomiast tuż po świętach Bożego Narodzenia w Bytomiu zameldują się cztery najlepsze ekipy po dwóch rundach Polskiej Hokej Ligi i walczyć będą o Puchar Polski. Impreza odbędzie się w dniach 27-28 grudnia i będzie transmitowana przez TVP Sport. W poniedziałek 27 grudnia w półfinale zagrają GKS Katowice z KH Energą Toruń, a później Re-Plast Unia Oświęcim skrzyżuje kije z Comarch Cracovią. Finał został zaplanowany na następny dzień.

Cennik biletów:

EIHC Christmas Cup: 
normalny – 40 złotych za dzień (dwa mecze),
ulgowy – 20 złotych za dzień (dwa mecze),
normalny – 70 złotych (karnet trzydniowy),
ulgowy – 40 złotych (karnet trzydniowy).

Puchar Polski:
Półfinały:
normalny – 40 złotych,
ulgowy – 20 złotych.

Finał:
normalny – 60 złotych,
ulgowy – 30 złotych.

Bilety na obydwa wydarzenia są do kupienia od wtorku, 16 listopada w biurze Klubu Hokejowego Polonii Bytom (w godz. 9-15) oraz na stronie: www.bytomski-hokej.pl.

Najnowsze artykuły

Polska znów słabsza od Słowenii

Mikołaj Pachniewski

Polacy wracają do Bytomia. Kadra w komplecie

Mikołaj Pachniewski

MŚ Elity: Dobre informacje dla Polaków. Słowacy zagrają bez hokeistów z KHL

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj