zklepy.pl
Image default

Dwie polskie drużyny powalczą o RT TORAX Cup

Choć kluby Polskiej Hokej Ligi dopiero planują swoje terminarze sparingów, to wiemy już, że JKH GKS Jastrzębie i Re-Plast Unia Oświęcim powalczą w Ostrawie o RT TORAX Cup. Jastrzębianie są stałymi gośćmi tego turnieju, a także aktualnymi triumfatorami tych towarzyskich rozgrywek.

W tym roku w przedsezonowym turnieju będą rywalizowały ze sobą cztery ekipy. O puchar powalczą gospodarze – HC RT TORAX Poruba, a także ich ligowi rywale – LHK Jestřábi Prościejów. Do udziału zaproszono także dwie drużyny z Polskiej Hokej Ligi. Obok stałych uczestników z Jastrzębia-Zdroju, o to trofeum powalczy również Re-Plast Unia Oświęcim.

Nadchodzący bój o RT TORAX Cup będzie już dziesiątą odsłoną tej imprezy. To jej powrót po dwóch latach, gdyż w zeszłym roku jej nie zorganizowano. W 2020 roku rozgrywki zostały zaś przerwane, ponieważ w ich trakcie wśród uczestników zostały wykryte zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że obrońcą tego trofeum jest JKH GKS Jastrzębie, który triumfował w 2019 roku.

Tajemnicą nie jest również terminarz tej imprezy. 10 sierpnia na inaugurację dojdzie do „jastrzębiego” pojedynku. LHK Jestřábi Prościejów zmierzą się bowiem z JKH GKS-em Jastrzębie. Zmagania potrwają trzy dni i zakończą się starciem gospodarzy z ekipą z Prościejowa.

10 sierpnia:

16.00 LHK Jestřábi Prościejów – JKH GKS Jastrzębie
19.15 HC RT TORAX Poruba 2011 – Re-Plast Unia Oświęcim

11 sierpnia:

16.00 Re-Plast Unia Oświęcim – LHK Jestřábi Prościejów
19.15 JKH GKS Jastrzębie – HC RT TORAX Poruba 2011

13 sierpnia:

12.00 JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim
16.00 HC RT TORAX Poruba 2011 – LHK Jestřábi Prościejów

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj