Efektowne zwycięstwo JKH na zakończenie turnieju. Puchar dla gospodarzy

W polskim pojedynku w ramach RT TORAX Cup 2022 górą okazali się być hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. Re-Plast Unia Oświęcim zakończyła udział w tej imprezie z kompletem porażek, w ostatnim meczu ponosząc dotkliwą klęskę 1:6. Po zwycięstwo w turnieju sięgneli jego organizatorzy – czeski pierwszoligowiec HC RT TORAX Poruba.

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 6:1 (0:1, 2:0, 4:0)
0:1 – Michael Cichy – Pawło Padakin, Aleksandrs Jerofejevs (13:44),
1:1 – Antons Siņegubovs – Marcin Horzelski, Łukasz Nalewajka (32:55),
2:1 – Mark Kaleinikovas – Raivo Freidenfelds (33:44),
3:1 – Antons Siņegubovs – Maciej Urbanowicz, Arkadiusz Kostek (47:07),
4:1 – Patryk Pelaczyk – Raivo Freidenfelds (55:37),
5:1 – Eduards Hugo Jansons – Maciej Urbanowicz, Jozef Švec (57:39),
6:1 – Markus Korkiakoski – Raivo Freidenfelds (58:59)

JKH GKS: Bálizs – Kostek, Jansons; Urbanowicz, Freidenfelds, Švec – Ševčenko, Bryk; Kaleinikovas, Pavlovs, Sinegubovs – Górny, Viinikainen; Pelaczyk, Jarosz, Korkiakoski – Horzelski, Kamienieu; Blanik, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka.
Trener: Róbert Kaláber.

Unia: Lundin – Jerofejevs, Panhełow-Jułdaszew; Padakin, Cichy, Szczechura – Svars, Bezuška; Da Costa, Ahopelto, Dziubiński – Paszek, P. Noworyta; Laakso, Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, P. Kot; Sołtys, Wanat, Prusak.
Trener: Nik Zupančič.

Po meczu powiedział:
Rafał Bernacki, drugi trener JKH GKS-u Jastrzębie dla sportowekarty.pl: – Przed meczem założyliśmy, iż choć jest to ostatni mecz w tym turnieju, to musimy zagrać na sto procent. Uważam, że byliśmy bardziej zdeterminowani od Unii. Po pierwszej tercji przegrywaliśmy 0:1, ale w kolejnej zaczęliśmy grać bliżej siebie, byliśmy bardziej agresywni i pomagaliśmy sobie. To dało efekt, z wyniku 0:1 objęliśmy prowadzenie 2:1. W trzeciej tercji zadecydował znakomita skuteczność. Być może Unia miała więcej strzałów, ale to my byliśmy skuteczniejsi.