zklepy.pl
Image default

Fenomenalny Svensson dał Puchar Polski!

W środę wieczorem Polska Hokej Liga nadrabiała zaległości. Mecz 10. kolejki w Katowicach wygrali torunianie i przypieczętowali historyczny awans do półfinału Pucharu Polski. Jest to dla nich powrót do tych rozgrywek po 12 latach!

Zaległe spotkanie 10. kolejki Polskiej Hokej Ligi z większym animuszem rozpoczęli katowiczanie. To oni lepiej panowali nad krążkiem i częściej strzelali na bramkę strzeżoną przez Antona Svenssona. Mimo kilku dobrych okazji, a także dwóch okazji do gry w liczebnej przewadze, po premierowej odsłonie w “Satelicie” był bezbramkowy remis.

Druga tercja znacznie lepsza w wykonaniu torunian, którzy jakby dopiero weszli w mecz. Sporo pracy miał Juraj Šimboch, ale golkiper gospodarzy spisywał się bez zarzutu, podobnie jak Svensson, któremu w jednej sytuacji pomógł słupek. Wydawało się, że mimo wielu okazji po drugiej odsłonie nadal obaj bramkarze będą mieli czyste konta, ale brzemienny w skutkach błąd popełnił Oskar Krawczyk. Wykorzystał go pierwszy atak przyjezdnych i rozklepanie katowickiej obrony, strzałem do odsłoniętej bramki przypieczętował Jarosław Dołęga.

Goście w trzeciej tercji próbowali wypracować sobie dwubramkową zaliczkę, ale po dobrym początku ostatnich 20 minut, sędziowie nałożyli na “Stalowe Pierniki” aż pięć kar i przyjezdni musieli bronić się w osłabieniu. Mimo gry nawet 6 na 3, gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na Szweda w toruńskich barwach i żaden z 36 oddanych przez nich strzałów nie wylądował w siatce. Svenssonowi w utrzymaniu piątego czystego konta pomogli też obrońcy, bo krążek zmierzający do odsłoniętej bramki wybił Artiom Smirnow. Manewr Piotra Sarnika z wycofaniem bramkarza także nie przyniósł powodzenia i po 12 latach KH Energa Toruń zameldowała się w półfinale Pucharu Polski!

GKS Katowice – KH Energa Toruń 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
0:1 – Jarosław Dołęga – Michał Kalinowski, Kamil Kalinowski (39:51)

Najnowsze artykuły

KH Energa Toruń bez prezesa! Bogdan Rozwadowski odwołany

Mikołaj Pachniewski

KH Energa Toruń zmieni prezesa? Bogdan Rozwadowski bez absolutorium

Mikołaj Pachniewski

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj