zklepy.pl
Image default

Fińskie posiłki torunian. Limma nowym napastnikiem „Stalowych Pierników”

Henri Limma został zaprezentowany jako nowy napastnik KH Energi Toruń. 25-letni Fin od ponad 7 lat był związany z Kokkolan Hermes.

Włodarze „Stalowych Pierników” ponownie sięgnęli po hokeistę rodem z kraju trenera Jussiego Tupamäkiego. To już czwarty hokeista legitymujący się paszportem Kraju Tysiąca Jezior, jaki dołączył do grodu Kopernika. Henri Limma od 2014 roku był związany z drużyną z Kokkoli – Hermesem, przenosząc się tam z młodzieżowych grup YJK. Z kolei od trzech lat jest etatowym zawodnikiem pierwszego zespołu, gdyż wcześniej występy w macierzystym klubie łączył z grą na wypożyczeniach w ekipach z trzeciego, czy też czwartego poziomu rozgrywkowego w Finlandii.

W minionym sezonie Limma zaprezentował się w 22 spotkaniach, zdobywając w nich 4 bramki i 5 asyst. Na lodzie meldował się również w czasie 12 meczów w ramach rywalizacji play-off. Przysłużył się w nich swojemu zespołowi 1 golem i 3 asystami, a Hermes uległ dopiero w finale rozgrywek, uznając wyższość Kettery.

Działacze KH Energi Toruń należą do jednych z najbardziej aktywnych w bieżącym okienku transferowym Polskiej Hokej Ligi. Limma będzie miał okazję występować u boku swoich rodaków: Mira LehtimäkiegoConrada Möldera i Lauriego Huhdanpy.

henri-limma-card-1

Najnowsze artykuły

KH Energa Toruń bez prezesa! Bogdan Rozwadowski odwołany

Mikołaj Pachniewski

KH Energa Toruń zmieni prezesa? Bogdan Rozwadowski bez absolutorium

Mikołaj Pachniewski

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj