zklepy.pl
Image default

Fińskie posiłki torunian. Limma nowym napastnikiem „Stalowych Pierników”

Henri Limma został zaprezentowany jako nowy napastnik KH Energi Toruń. 25-letni Fin od ponad 7 lat był związany z Kokkolan Hermes.

Włodarze „Stalowych Pierników” ponownie sięgnęli po hokeistę rodem z kraju trenera Jussiego Tupamäkiego. To już czwarty hokeista legitymujący się paszportem Kraju Tysiąca Jezior, jaki dołączył do grodu Kopernika. Henri Limma od 2014 roku był związany z drużyną z Kokkoli – Hermesem, przenosząc się tam z młodzieżowych grup YJK. Z kolei od trzech lat jest etatowym zawodnikiem pierwszego zespołu, gdyż wcześniej występy w macierzystym klubie łączył z grą na wypożyczeniach w ekipach z trzeciego, czy też czwartego poziomu rozgrywkowego w Finlandii.

W minionym sezonie Limma zaprezentował się w 22 spotkaniach, zdobywając w nich 4 bramki i 5 asyst. Na lodzie meldował się również w czasie 12 meczów w ramach rywalizacji play-off. Przysłużył się w nich swojemu zespołowi 1 golem i 3 asystami, a Hermes uległ dopiero w finale rozgrywek, uznając wyższość Kettery.

Działacze KH Energi Toruń należą do jednych z najbardziej aktywnych w bieżącym okienku transferowym Polskiej Hokej Ligi. Limma będzie miał okazję występować u boku swoich rodaków: Mira LehtimäkiegoConrada Möldera i Lauriego Huhdanpy.

henri-limma-card-1

Najnowsze artykuły

Liga pod lupą: Po dwóch tygodniach rozgrywek

admin

Jest przełom. Będzie remont na krakowskim lodowisku

Mikołaj Pachniewski

Deklasacja w trzeciej tercji. GieKSa pokonała Cracovię

Redakcja

Zostaw komentarz