GKS Katowice wysłał Zagłębie na wakacje. Świetna trzecia tercja

GKS Katowice wygrał w Sosnowcu z Zagłębiem 6:2. Losy meczu katowiczanie rozstrzygnęli w trzeciej tercji, kiedy to zdobyli trzy gole, pieczętując swój awans do półfinału. Gola i dwie asysty na swoim koncie zapisał Noah Delmas.

Szósty mecz w Sosnowcu miał iście szalony przebieg. Strzelanie już w 5. minucie zaczął Riley Lindgren, ale dwa ciosy katowiczan w odstępie nieco ponad minuty sprawiły, że w 11. minucie było już 1:2. Mistrzowie Polski mieli optyczną przewagę, ale po sytuacyjnym strzale Lindgrena źle zachował się John Murray i krążek na 45 sekund przed zakończeniem premierowej odsłony wturlał się do bramki.

Remis nie utrzymał jednak się zbyt długo, bo już po 26 sekundach drugiej tercji goście znów prowadzili, a potężnym strzałem zasłoniętego Patrika Spěšný’ego zaskoczył Noah Delmas. Kolejne minuty to znów wymiana ciosów. Po obu stronach tafli nie brakowało klarownych okazji. Obie ekipy jednak chciały jakby wjechać z krążkiem do bramki i grały zbyt koronkowo. Gospodarze nie wykorzystali także gry w podwójnej przewadze i to oni przez ostatnimi 20-minutami musieli gonić wynik, by nie zakończyć sezonu.

Trzecią partię lepiej rozpoczęli jednak katowiczanie. Po indywidualnej akcji, strzałem w samo okienko na 2:4 podwyższył Joona Monto i sytuacja Zagłębia zrobiła się jeszcze trudniejsza. Co prawda miejscowi mieli jeszcze okazję, by złapać kontakt m.in. podczas gry w liczebnej przewadze, ale nie wykorzystali tego. To się zemściło, bo po kolejnej kontrze GieKSy było już 2:5, a do siatki trafił Hampus Olsson. W końcówce wynik skorygował jeszcze Grzegorz Pasiut i GKS Katowice zameldował się w półfinale THL.

Katowiczanie czekają teraz na swojego rywala. Jako zespół najwyżej rozstawiony zagrają z zespołem najniżej rozstawionym.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 2:6 (2:2, 0:1, 0:3)
1:0 – Riley Lindgren – Vlastimil Dostálek, Oskar Krawczyk (04:39),
1:1 – Sam Marklund – Grzegorz Pasiut, Noah Delmas (09:26, 5/4),
1:2 – Joona Monto – Miro Lehtimäki, Noah Delmas (10:50),
2:2 – Riley Lindgren – Vlastimil Dostálek (19:15),
2:3 – Noah Delmas – Bartosz Fraszko (20:26),
2:4 – Joona Monto – Jakub Wanacki (44:01),
2:5 – Hampus Olsson – Sam Marklund, Ryan Cook (49:42),