zklepy.pl

Hašek o Owieczkinie: „Tchórz i kłamca”. Ostre słowa legendarnego bramkarza

Dominik Hašek nie pozostawia suchej nitki na Aleksandrze Owieczkinie – rosyjskiej gwieździe Washington Capitals – po jego słowach nt. rosyjskiej inwazji na Ukrainie.

To jasne, że jako centralna i jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w rosyjskim sporcie, Owieczkin zostanie zapytany o opinię dotyczącą rosyjskiego ataku na Ukrainę. „Owi” dopiero w piątek pojawił się na konferencji prasowej. Wcześniej nie był dostępny dla mediów w czwartkowy poranek, ani po wieczornym meczu z New York Rangers. Reprezentant Rosji skierował do dziennikarzy następujące słowa.

– Oczywiście to jest trudna sytuacja. Mam wielu przyjaciół w Rosji i na Ukrainie, więc trudno jest patrzeć na wojnę. Mam nadzieję, że wkrótce ona się skończy i będzie pokój na całym świecie – powiedział Owieczkin.

Gwiazda klubu ze stolicy Stanów Zjednoczonych, znana jest z publicznego wspierania urzędującego prezydenta Rosji. W 2017 roku Owieczkin organizował nawet „Drużynę Putina”, w której skład wchodzili rosyjscy sportowcy, którzy popierali Putina w wyborach prezydenckich. 

– Proszę, nigdy więcej wojny. Nie ma znaczenia, kto w niej uczestniczy – Rosja, Ukraina, czy inne kraje. Musimy żyć w pokoju i w dobrym świecie – zaapelował Owieczkin.

Później czwarty najlepszy strzelec w historii NHL, powiedział, że Putin wciąż jest jego prezydentem, ale jest on sportowcem i nie jest w polityce. 

To wywołało ostrą reakcję Dominika Haška, czyli legendarnego, czeskiego golkipera. Członek „Sali Sław” NHL w mocnym wpisie na Twitterze odniósł się do słów Owieczkina.

Co?! On jest nie tylko alibistą, ale także tchórzem i kłamcą! Każdy dorosły w Europie wie, że Putin to szalony morderca i że Rosja prowadzi ofensywą wojnę przeciwko wolnemu krajowi i jego obywatelom – napisał Czech.

Jeden z najlepszych bramkarzy w historii hokeja na lodzie poszedł też dalej i zażądał od władz ligi NHL zawieszenia kontraktów wszystkich rosyjskich hokeistów, jako że reprezentują oni swój kraj i jego akcje.

NHL musi natychmiast zawiesić wszystkie kontrakty rosyjskich hokeistów – napisał – Każdy sportowiec reprezentuje nie tylko siebie i swój klub, ale także swój kraj, jego wartości i działania. To jest fakt i jeśli NHL nie zrobi tego, pośrednio przyczyni się do śmierci Ukraińców.

Na koniec dwukrotny zdobywca Pucharu Stanleya dodał przeprosiny dla rosyjskich hokeistów, którzy potępiają Putina i jego agresję skierowaną na Ukrainę. Czech uważa jednak, że zawieszenie także ich jest koniecznością.

Najnowsze artykuły

Mistrzowie Polski wygrali w Cortinie mimo porażki z Herning Blue Fox

Mikołaj Pachniewski

GKS Katowice z pierwszym zwycięstwem. Cztery gole Pasiuta

Mikołaj Pachniewski

MŚ Elity: Kanada triumfuje! Łotysze z historycznym medalem

Mateusz Pawlik

Zostaw komentarz