zklepy.pl
Image default

Kącik typerski. Kary, ach te kary – niech nie będzie was wcale!

Już o godz. 18 startuje czwarta runda zmagań w Polskiej Hokej Lidze! By umilić sobie piątkowy wieczór, przygotowaliśmy dwa typy na dzisiejsze spotkania.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKH Stoczniowiec Gdańsk, godz. 18.

Zawodząca ostatnio Unia podejmie outsidera z Gdańska. Oświęcimianie w niedzielę przegrali w Sosnowcu 2:3 i będą chcieli odkuć się za tamtą porażkę. Zdaje się, że zadanie będą mieli łatwiejsze, ale gdańszczanie postraszyli ostatnio mistrzów Polski i do ostatnich sekund walczyli o wyrównującą bramkę w konfrontacji z GKS-em Tychy. W zespole gospodarzy zadebiutować ma Gilbert Brule, który ustawiony został w pierwszym ataku. Taka gwiazda z pewnością polepszy siłę ofensywną wicemistrzów Polski. Problemem biało-niebieskich jest jednak defensywa, która w ostatnich meczach zawodzi.

Co obstawiać?

Ostatni pojedynek tych drużyn zakończył się sensacyjną wygraną “Stoczni”. Dziś nie ma co jednak liczyć na powtórkę. Przyjezdnym ciężko będzie zdobyć w Oświęcimiu bramkę, a co dopiero walczyć o zwycięstwo. W poprzednich trzech konfrontacjach tylko raz udało się gdańszczanom strzelić Unii powyżej jednej bramki. Typujemy, że dziś będzie podobnie, bo zmęczeni długą podróżą hokeiści Stoczniowca od początku będą tylko tłem dla gospodarzy.

Typ: Stoczniowiec Gdańsk poniżej 1,5 bramki.
Kurs: 1,42.

KH Energa Toruń – GKS Katowice, godz. 18:30.

Toruńska bitwa o trzecie miejsce, a zmierzą się dwie najlepsze defensywy. Gospodarze wygrali ostatnich 7 domowych meczów z rzędu, a ostatnio z Torunia na tarczy wróciły GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie. Wciąż pod znakiem zapytania stoi debiut Eliasa Elomyy – fińskiego napastnika, który w czwartek dołączył do drużyny. Po stronie gości wystąpi za to na pewno Kiriił Liamin, a sama “GieKSa” ma problemy kadrowe w defensywie po kontuzjach Oskara Krawczyka i Patryka Wajdy. Starcia tych drużyn w tym sezonie były niezwykle wyrównane, a świadczy o tym fakt, że za każdym o zwycięstwie decydował zaledwie jeden gol! Tym razem powinno być podobnie.

Co obstawiać?

Rzuciła nam się w oczy wysoka linia na liczbę kar dwuminutowych. 10,5 takich wykluczeń w tym meczu można traktować jako spore nadużycie. Owszem mecze w ostatnich kolejkach nieco się zaostrzyły i sporo jest wykluczeń, ale “Stalowe Pierniki” to drużyna, która minut karnych ma najmniej w lidze, natomiast GKS zajmuje pod tym względem 4. miejsce. Rzuciliśmy także okiem na arbitrów tego spotkania, tu niestety jest nieco gorzej. Panowie Patryk Pyrskała i Marcin Polak to niezbyt fortunna obsada i spodziewać się możemy wszystkiego, od zbyt pobłażliwej podstawy do aptekarskich wykluczeń. Mimo wszystko ryzykujemy. Oba zespoły będą raczej chciały zagrać ostrożnie, bo zdają sobie sprawę z wagi tego meczu.

Typ: Poniżej 10,5 kar dwuminutowych
Kurs: 1,90.

 

 

Najnowsze artykuły

Siódma kolejka THL! AKO z kursem 12,58

Jan Stepiczew

Startuje nowy sezon THL! AKO z kursem 6,65

Jan Stepiczew

Obstawiaj PHL z Betclic. Play-offy czas zacząć!

Redakcja

Skomentuj