Kącik typerski. Rehabilitacja jastrząbków?

Nasza liga jest dla nas zbyt łaskawa! Kolejny raz nasze typy wchodzą, jak w masełko i po 13. kolejkach jesteśmy już prawie tysiąc złotych bogatsi! Niedzielne popołudnie to kolejna okazja do ogrania bukmacherów.

Zagłębie Sosnowiec – KH Energa Toruń, godz. 17:00.

Nie będziemy już pastwić się nad sosnowiczanami, którzy po prostu grają bardzo źle. Właściwie nic nie funkcjonuje, jak powinno, a sił na równorzędną walkę z przeciwnikiem starcza zazwyczaj na pierwsze 20 minut. Potem zwłaszcza po stracie bramki następuje załamanie psychiczne i następują seryjne trafienia dla rywali. Torunianie to drużyna z aspiracjami na czołową czwórkę i w każdym aspekcie biją na głowę Zagłębie. “Stalowe Pierniki” w swoich szeregach mają najlepszego bramkarza ligi, a także są najlepszą defensywą w lidze (12 bramek straconych w 9 meczach).

Co obstawiać?

W piątek postawiliśmy na wygraną Cracovii w trzeciej tercji z Zagłębiem i typ wszedł gładko. Dziś spróbujemy ponownie tego rozwiązania. Dla przypomnienia, sosnowiczanie w ostatnich tercjach mają bilans bramkowy 2-22, a na 12 spotkań aż 11 razy przegrywali w tych częściach meczu. Torunianie radzą sobie za to w nich świetnie: bilans bramek 11-2, 6 wygranych, 2 remisy i jedna porażka. Liczymy, że przyjezdni znów pokażą klasę i nie odpuszczą ostatnich 20 minut.

Typ: KH Energa Toruń wygra 3. tercję.
Kurs: 1,82.

Ciarko STS Sanok – JKH GKS Jastrzębie, godz. 18:00.

Zdobywcy Superpucharu Polski w piątek zaprezentowali coś niezwykłego. Prowadzili już 3:1 z Re-Plast Unią Oświęcim i dali sobie wyrwać zwycięstwo z rąk. Nie byłoby to może nic spektakularnego, ale ostateczny wynik brzmiał 8:10. Rzadko zdarza się, że drużyna, która strzeli osiem bramek w meczu przegrywa. Trener Kalaber na pewno przeanalizował to spotkanie i udzielił swoim podopiecznym wskazówek, by dziś nie popełniali tych samych błędów. Sanoczanie za to w Toruniu zagrali po prostu słabo i kompletnie nie wykorzystali faktu, że Energa od dwóch tygodniu nie zagrała meczu, a w pełnym składzie trenowała dopiero od czwartku. Dodajmy do tego fakt, że gra w przewadze podopiecznych trenera Ziętary była tak fatalna, że torunianie strzelili dwie bramki grając w osłabieniu. To mówi samo za siebie.

Jastrzębianie na pewno są podwójnie zmotywowani, by zmyć plamę po piątkowej porażce. Sanoczanie to jeszcze zbyt młoda i niedoświadczona ekipa, żeby dziś sprawić niespodziankę. Przede wszystkim zawodzą Finowie, którzy mieli robić różnicę. Kultura gry, taktyka, no i przede wszystkim siła rażenia jest po stronie przyjezdnych. Wierzymy w ich zwycięstwo w grodzie Grzegorza. Na zakończenie przypomnijmy, że pierwszy mecz tych ekip zakończył się wygraną JKH 4:2.

Typ: JKH GKS Jastrzębie wygra mecz.
Kurs: 1,47.