zklepy.pl
Image default

Kolejny Fin dołączył do Sanoka. Czas na centra

STS Sanok poinformował o zakontraktowaniu Aleksiego Hämäläinena, napastnika rodem z Krainy Jezior. Oznacza to tym samym, iż fińska kolonia na Podkarpaciu powiększyła się o czwartego hokeistę.

Występy w Polskiej Hokej Lidze będą pierwszą zagraniczną przygodą w karierze 25-latka z Suonenjoki. Od blisko 5 lat zdobywał bramki dla Iisalmen Peli-Karhut (IPK) występującego na bezpośrednim zapleczu fińskiej ekstraligi. Zeszły sezon okazał się być dla niego najmniej obfitym w punkty w całym okresie jego gry dla klubu z Iisalmi. W 30 meczach zdobył 15 „oczek” za 4 bramki i 11 asyst. W play-offach błysnął za to niezłą produktywnością, w 6 meczach punktując 5-krotnie (1 bramka, 4 asysty). Na zakończenie rozgrywek wywalczył brązowy medal, a IPK rozprawił się w zaledwie czterech spotkaniach z Jokipojatem.

Hämäläinen u progu swojej seniorskiej kariery zdążył zadebiutować w Liidze, a więc najwyższym poziomie rozgrywkowym w Finlandii. Dostąpił tego zaszczytu w barwach Kalevan Pallo, występując w 30 spotkaniach. Co prawda, nie zanotował ani jednego trafienia, przysłużył się jednak 3 asystami.

Aleksi to zawodnik, który pracuje dla całej drużyny. Potrafi rozdzielać krążki do partnerów z ataku oraz mocno pracuje w defensywie. Jesteśmy blisko finalizacji jeszcze dwóch skrzydłowych napastników z Finlandii a wtedy formacje atakujące będziemy mieli kompletne. W tym roku chcemy pokazać lepszy poziom sportowy niż w ubiegłym i delikatnie uzupełnić luki kadrowe – tak na łamach oficjalnej strony STS-u jego charakterystykę nakreślił Michał Radwański, prezes klubu.

Przypomnijmy, iż do tej pory do sanockiej ekipy dołączyli Sami Tamminen oraz Julius Marva, natomiast swą karierę na Podkarpaciu będzie kontynuował Eemeli Piippo. Jedyne do tej pory krajowe wzmocnienie stanowi natomiast osoba Krystiana Mocarskiego.

aleksi-hamalainen-card

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj