zklepy.pl
Image default

Kolusz odejdzie z Podhala. Wkrótce dołączy do Re-Plast Unii

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo szeregi Re-Plast Unii Oświęcim wzmocni Marcin Kolusz. Zawodnik TAURON Podhala Nowy Targ wkrótce ma opuścić Nowy Targ i przenieść się do ekipy lidera Polskiej Hokej Ligi.

W październiku informowaliśmy, że „Kolos” ma dwie oferty. Jedna z nich pochodziła właśnie z Re-Plast Unii Oświęcim, a druga od zagranicznej ekipy. Od dłuższego czasu narastały jednak plotki mówiące, że wychowanek Podhala wybrał już swojego nowego pracodawcę.

Według naszych informacji decyzja już zapadła i Kolusz wkrótce zasili szeregi Re-Plast Unii Oświęcim. Obie strony są już po słowie. Stanie się tak ponieważ jego obecny klub ma już zaledwie iluzoryczne szanse na awans do fazy play-off, a sam zainteresowany nie chce kończyć sezonu w lutym. Przypomnijmy, że kontrakt reprezentanta Polski z „Szarotkami” został skonstruowany sposób umożliwiający odejście z klubu w dowolnym momencie.

Kolusz w obecnym sezonie rozegrał 26 meczów, w których zdobył 7 bramek i zanotował 8 asyst. Dało mu to drugie miejsce w wewnątrzklubowej klasyfikacji kanadyjskiej. Biało-niebiescy natomiast zajmują obecnie 1. miejsce w Polskiej Hokej Lidze, a ich ambicją jest walka o mistrzowski tytuł. Doświadczony reprezentant Polski ma w znaczący sposób wzmocnić oświęcimian i przybliżyć do realizacji upragnionego celu.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj