zklepy.pl
Image default

Kontrakt wychowanka i oświadczenie w sprawie Gajora

Kolejny dzień przyniósł nam nowe wieści z szatni Podhala Nowy Targ. Kontraktem z „Szarotkami” związał się 18-letni Oskar Polak. Poinformowano także, że decyzję o zawieszeniu kariery podjął Adrian Gajor.

Przypomnijmy, iż wczoraj poinformowano, że nowe umowy podpisało czterech zawodników Podhala Nowy Targ: Szymon Klimowski, Jakub Michalski Wiktor Bochnak i Tobiasz Kapica. Dziś do tego grona dołączył Oskar Polak, który podpisał dwuletni kontrakt. 18-letni nowotarżanin od najmłodszych lat jest związany z Podhalem. Oznacza to tym samym, iż obsada bramkarska „Szarotek” jest już pełna. Rywalami Polaka, oprócz wspomnianego wyżej Klimowskiego, będzie także Paweł Bizub. Jak zarzeka się Andrej Gusow, każdy z młodych bramkarzy otrzyma swoją szansę, by wykazać się między słupkami.

Włodarze klubu nie mają jednak dobrych wieści w sprawie Adriana Gajora. 27-letni defensor rodem z amerykańskiego Plainville należał w zeszłym sezonie do czołowych postaci „Górali”. Nie tylko stanowił sporą wartość dodaną w tercji obronnej, ale też potrafił przysłużyć się soczystym uderzeniem. Do Nowego Targu przeniósł się po dwuletniej przygodzie z Comarch Cracovią. Wystąpił w 35 spotkaniach sezonu zasadniczego, w których zanotował 5 trafień oraz 6 asyst. W 4 meczach fazy play-off zdobył z kolei 2 bramki. Po zakończeniu minionego sezonu podpisał nową umowę, ale na próżno było go uświadczyć w szeregach nowotarżan. Dziś oficjalnie poinformowano, że jest zmuszony do zawieszenia sportowej kariery.

Powody jego decyzji wyjaśnił Tomasz Dziurdzik, członek zarządu Podhala Nowy Targ.

Niestety, Adrian z powodów rodzinnych na ten moment nie jest w stanie kontynuować kariery w naszym kraju. Obecnie zdecydował się zawiesić swoją przygodę z hokejem. Jednak my nie zamykamy przed nim drzwi i jeżeli tylko będzie chciał wrócić, to droga dla niego jego otwarta.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj