Mecz walki dla Torunia. KH Energa ograła STS

KH Energa Toruń wygrała z Marmą Ciarko STS Sanok 3:1. W całym spotkaniu nie brakowało walki, udanych paraf bramkarzy i…niewykorzystanych przewag. Dwie cenne asysty po stronie gości zapisał Atte Huhtela, a doskonały występ zanotował bramkarz Mateusz Studziński.

Piątkowy mecz Marmy Ciarko STS-u Sanok z KH Energą był jednym z tych starć, które zawsze obfitują w wiele walki fizycznej i ofiarnej gry.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane, ale delikatną, optyczną przewagę mieli gospodarze. Nie wykorzystali oni jednak żadnej z dogodnych szans w pierwszej tercji na objęcie prowadzenia. Bardzo dobrze pokazywał się Mateusz Studziński, który w bramce KH Energi zajął miejsce Juliusa Pohjanoksy.

Niewykorzystane okazje się zemściły i na początku drugiej tercji to torunianie objęli prowadzenie. Grę w liczebnej przewadze na gola zamienił Mikalaj Syty. Z kolei kilka minut póżniej, już w równowadze podwyższył Mirko Djumić.

Miejscowi w 32. minucie złapali jednak kontakt po tym, jak jeden z hokeistów gości popełnił fatalną stratę we własnej tercji, a swój były klub skarcił Mark Viitanen. Po tym trafieniu gospodarze złapali wiatr w żagle.

STS mógł wyrównać, ale jego gra w przewadze była fatalna, zresztą jak w całym obecnym sezonie. Gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i wycofali Dominika Salamę do boksu. Wtedy jednak kropkę nad „i” postawił Adrian Jaworski i 3 punkty pojechały do grodu Kopernika.

Marma Ciarko STS Sanok – KH Energa Toruń 1:3 (0:0, 0:2, 0:1)

0:1 – Mikałaj Syty – Kamil Kalinowski (22:40, 5/4)

0:2 – Mirko Djumić – Atte Huhtela (28:03)

1:2 – Mark Viitanen – Krzysztof Bukowski (31:44)

1:3 – Adrian Jaworski – Atte Huhtela (59:00, do pustej bramki)

STS: Salama – MacEachern, Burzik; Filipek, Tamminen, Viitanen – Binner, Lindberg; Kallionkieli, Ceder, Huhdanpää – Musioł, Biłas; Bukowski, Dulęba, Strzyżowski – Florczak, Rybnikár; Ginda, Miccoli, Fus.
Trener: Elmo Aittola

KH Energa: Studziński  – Schafer, Johansson; Larionovs, Fjodorovs, Djumić – Behm, Zieliński; Jaakola, Huhtela, Tiainen – Jaworski, Kurnicki; Kogut, M. Kalinowski, K. Kalinowski – Gimiński, Sozanski; Baszyrow, Syty, Prokurat.