Mistrzowie Polski wygrywają w Nowym Targu. Cztery bramki Brandona Magee

Zakończyło się spotkanie w Nowym Targu, gdzie miejscowa drużyna TAURON Podhala podejmowała aktualnych mistrzów Polski – GKS Katowice. Przyjezdni bez zbędnych problemów pokonali outsidera rozgrywek rezultatem 2:6. Cztery bramki dla katowiczan zdobył Kanadyjczyk – Brandon Magee.

W pierwszej części gry obie ekipy chciały jak najszybciej zdobyć trafienie, co można było zauważyć po grze na tafli. Gdy większość myślała, iż w pierwszych dwudziestu minutach nie ujrzymy bramek to wszystkie wątpliwości rozwiał Mateusz Bepierszcz. Zawodnik gości po podaniu od Matiasa Lehtonena bez zbędnych problemów skierował gumę do bramki Polaka.

Drugie dwadzieścia minut spotkania 36. kolejki zakończyło się remisem. Nowotarżanie jak i katowiczanie wzajemnie wyprowadzali ciosy. Miejscowi z pewnością nabrali nadzieję, że mogą wrócić do wyniku meczu i sprawić niespodziankę, lecz trzecia tercja okazała się dla nich tragiczna.

Mogliśmy podczas niej ujrzeć popis Brandona Magee. Kanadyjski hokeista zdobył trzy trafienia, ustanawiając rezultat spotkania. Dla TAURON Podhala Nowy Targ piątkowa porażka była dwudziestą piątą z rzędu.

TAURON KH Podhale Nowy Targ – GKS Katowice 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)
0:1 – Mateusz Bepierszcz – Matias Lehtonen, Juraj Šimek (19:58)
0:2 – Matias Lehtonen – Juraj Šimek (21:09)
1:2 – Bartłomiej Neupauer – Filip Wielkiewicz (32:10)
1:3 – Brandon Magee – Marcin Kolusz, Grzegorz Pasiut (38:10)
2:3 – Ołeksij Worona – Jakub Worwa (39:18)
2:4 – Brandon Magee – Bartosz Fraszko, Grzegorz Pasiut (49:37)
2:5 – Brandon Magee – Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko (50:20)
2:6 – Brandon Magee – Bartosz Fraszko, Maciej Kruczek (53:45)

Podhale: Polak – Tomasik, Mrugała, Worwa, Neupauer, Wielkiewicz – Kudzin, Zorko, rzygodzki, Worona, Maunula – Ałeksandrow, Wsół, Bochnak, Soroka, Słowakiewicz – Szlembarski, Malasiński.
Trener: Aleksandrs Belavskis.

GKS Katowice: Miarka – Rompkowski, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Magee – Varttinen, Wanacki, Šimek, Lehtonen, Bepierszcz – Kolusz, Wajda, Olsson, Pulkkinen, Hitosato – Maciaś, Lebek, Krężołek, Smal, Ciepielewski.