Nowotarska lekcja dla „Stalowych Pierników”. Popis w 1. tercji

PZU Podhale Nowy Targ sprezentowało solidną lekcję hokeja KH Enerdze Toruń, wygrywając 5:2. Szczególnie udana dla miejscowych była 1.tercja, gdzie wynik 4:0 był dla przyjezdnych najniższym wymiarem kary.

Już pierwsza tercja przesądziła o losach tego pojedynku. Nowotarżanie “gnietli” przyjezdnych i nie pozwalali im zawiązać składnych akcji. Na dodatek, sami byli piekielnie skuteczni i raz po raz umieszczali krążek w siatce. Rozpoczął już w 2. minucie Michael Cichy. Później trafiali: Bartomiej Neupauer, Łukasz Kamiński i Patryk Wronka. Wynik 4:0 po 20 minutach był tak naprawdę najniższym możliwym wymiarem kary dla torunian, którzy byli całkowicie bezradni. Bramkarz Julius Pohjanoksa tylko błagalnym wzrokiem patrzył w kierunku ławki rezerwowych, ale trener Juha Nurminen ani myślał zmieniać go na Mateusza Studzińskiego.

Kiedy na początku drugiej tercji torunianie po raz pierwszy pokonali Pawła Bizuba, mogli jeszcze mieć nadzieję na odwrócenie losów spotkania, zwłaszcza, że chwilę później na do siatki trafił Atte Huhtela, ale gol nie został uznany z powodu ruszenia bramki.

Gospodarze w 29. minucie znów mogli cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia, gdy solową akcję zwieńczył Patryk Wronka.

Nowotarżanie grali pewnie, szybko i nie dopuszczali torunian do groźnych okazji. Te nadarzyły się dopiero w trzeciej tercji, gdy goście mieli okazję do gry w przewadze. Zamienili ją na gola, a Bizuba pokonał Patryk Kogut.

PZU Podhale Nowy Targ – KH Energa Toruń 5:2 (4:0, 1:1, 0:2)
1:0 – Michael Cichy – Alexander Szczechura (01:07),
2:0 – Bartłomiej Neupauer – Filip Wielkiewicz, Patryk Wronka (06:34, 5/4),
3:0 – Łukasz Kamiński – Filip Wielkiewicz, Johan Lorraine (11:48),
4:0 – Patryk Wronka – Jakub Worwa, Jegor Kudzin (17:52),
4:1 – Riku Tiainen – Danila Larionovs (21:57)

5:1 – Patryk Wronka (28:13),

5:2 – Patryk Kogut – Kamil Kalinowski, Mikałaj Syty (47:51, 5/4)

PZU Podhale: Bizub – Pangiełow-Jułdaszew, Tomasik; Worwa, Wronka, Neupauer – Słowakiewicz, Kania; Szczechura Cichy, Themar – Kudzin, Załamaj; Wielkiewicz, Lorraine, Kamiński – Horzelski; Jarczyk, Saroka, Paranica.

KH Energa: Pohjanoksa – Bajwenko, Maćkowski; Larionovs, Fjodorovs, Djumić – Behm, Zieliński; Jaakola, Huhtela, Tiainen – Jaworski, Thyni Johansson; Kogut, K. Kalinowski, M. Kalinowski – Gimiński, Sozanski; Baszyrow, Syty, Prokurat.