zklepy.pl

Posiłki ze Znojma. Marek Špaček nowym zawodnikiem Cracovii

Comarch Cracovia wzmacnia ofensywę. Marek Špaček – wychowanek, a także wieloletni zawodnik Orli Znojmo – został dziś zaprezentowany jako nowy napastnik „Pasów”. Jego umowa będzie obowiązywać do końca sezonu.

Atak Comarch Cracovii z dorobkiem 68 goli zdobytych jest czwartą ofensywą w lidze. Sztab szkoleniowy Rudolfa Roháčka pozyskał jednak kolejną strzelbę do wkomponowania. Marek Špaček powrócił w tym sezonie wraz z Orli Znojmo na drugi poziom ligowy naszych południowych sąsiadów, ale rozstał się ze swoją macierzystą drużyną w trakcie rozgrywek.

29-latek, który 5 grudnia będzie obchodził swe 30. urodziny, pamięta jeszcze okres gry „Orłów” w EBEL. W międzynarodowych zanotował blisko ćwierć tysiąca występów, uzyskując w nich 39 punktów (15G + 24A), jego jedynym klubem poza Znojmem był do tej pory HC Poruba 2011, gdzie występował w latach 2019 – 2021.

Prawoskrzydłowy posługujący się prawym chwytem kija już dziś może zadebiutować w domowym starciu z GKS-em Tychy. Comarch Cracovia przegrała w niedzielę z GKS-em Katowice 2:7 w kontrowersyjnym spotkaniu, po którym do ligowej centrali wpłynęło zażalenie związane z zachowaniem jednego z kibiców gospodarzy. W „meczu przyjaźni” z trójkolorowymi krakowianie będą chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę.

fot. hcorli.cz.

Najnowsze artykuły

Ten wieczór należał do Unii. Pewna wygrana oświęcimian pod Wawelem

Kacper Tomasz Langowski

PZU Podhale. Dwa powroty i kolejna kontuzja

Mikołaj Pachniewski

Bizub nie uchronił Podhala przed porażką. GieKSa z trzema punktami

Zostaw komentarz