zklepy.pl
Image default

Ranking sędziów. Nowy lider

Po niedzielnej kolejce wiemy jedno. Było dużo kontrowersji. Nie wszyscy sobie z nimi poradzili. Jak sędziowie wypadli tym razem?

Comarch Cracovia – Ciarko STS Sanok
Sędziowali: Sebastian Kryś, Przemysław Gabryszak

Nie popisali się rozjemcy tego meczu. Nie mówiąc o czasem dość niezrozumiałych decyzjach, to kolejny raz źle ustawiał się Sebastian Kryś, od którego znów odbijał się krążek. “Popis” za to dali jednak w 26. minucie kiedy Michal Gutwald zaatakował Mateusza Wilusza. Sanoczanin doznał kontuzji, a sędziowie… grę puścili. Należały się za to przynajmniej dwie minuty. Sędziowie jednak nie reagowali. Było to o tyle brzemienne w skutkach, że krakowianie wyprowadzili chwilę później kontratak i Richard Nejezchleb zdobył gola. Arbitrzy mieli też jednak lepsze momenty. Riku Sihvonen, oddał strzał równo z syreną, a guma znalazła się w bramce. Duet sędziowski podjął decyzję, by sprawdzić sytuację na powtórce, po której stwierdzili, że gol padł po czasie. W 41. minucie Darcy Murphy faulował Bogusława Rąpałe, ale sędziowie uznali, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

Nasza ocena: 1

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy
Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Tomasz Radzik

W tym meczu działo się sporo. Choć było tylko 14 minut kar, to sędziowie z czasem wyrośli na postacie pierwszoplanowe. Zaczęło się w 12. minucie. Eliezer Sherbatov oddał mocny strzał w kierunki bramki, ale Johna Murraya zasłaniał Aleksiej Trandin. Krążek wpadł do siatki, ale sędzia Tomasz Radzik gola nie uznał twierdząc, że był spalony w polu bramkowym. To prawda, Rosjanin niezbyt się kwapił, by wyjechać z pola bramkowego, ale w tej sytuacji sędziowie mogli pomóc sobie powtórką, co rozwiałoby wszelkie wątpliwości. W całym przebiegu spotkania, arbitrzy sięgnęli jednak po powtórkę i to dwa razy. Najpierw w 28. minucie, kiedy to bramkę zdobył Bartłomiej Jeziorski, ale chwilę wcześniej bramka została ruszona. Sędziowie bramkę uznali. Powtórka wideo zdała egzamin również w 46. minucie przy trafieniu Łukasza Krzemienia.

Nasza ocena: 4

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec
Sędziowali: Michał Baca, Paweł Kosidło

Sędziowie spisali się raczej dobrze. Słusznie przyznali karnego GKS-owi Katowice w 19. minucie, po faulu Imantsa Ļeščovsa na Grzegorzu Pasiucie. Poza tym, kary przyznawane były raczej słusznie, choć czasem “zbyt aptekarsko”. Poza tym, nie mamy się do czego przyczepić.

Nasza ocena: 4+

JKH GKS Jastrzębie – GKH Stoczniowiec Gdańsk
Sędziowali: Marcin Polak, Robert Długi

Słabo zaprezentowali się w tym meczu sędziowie. Może błędów nie było wiele, ale jeden z nich wyjątkowo skrzywdził drużynę gości. Chodzi o sytuacje przy pierwszej bramce dla gospodarzy, bo sygnalizowana była kara dla jednego z gdańszczan, a krążek przejął Bartosz Liśkiewicz. Sędzia Długi nabrał już powietrza do płuc i chciał użyć gwizdka, ale wstrzymał się z tym, a to wykorzystał Roman Rac, wyrównując wynik spotkania. Uwagę na to zdarzenie zwróciło wiele osób i niestety musimy się zgodzić, a gdyby nie ta bramka to kto wie, jak potoczyłyby się dalsze losy tego spotkania?

Nasza ocena: 3.

Tauron Podhale Nowy Targ – KH Energa Toruń
Sędziowali: Paweł Breske, Bartosz Kaczmarek

Sędziowie długo dawali pograć i pierwsze wykluczenie nałożyli dopiero w połowie meczu! Właśnie w końcówce drugiej tercji zaczęło się robić nieco nerwowo i sędziowie na moment stracili kontrolę nad spotkaniem. Później jednak wszystko wróciło do normy, a arbitrzy prawidłowo zinterpretowali sytuację, gdy sam na sam z Przemysławem Odrobnym był Dienis Sierguszkin. Rosjanina ostro atakował Patryk Wsół, ale nie przekroczył on przepisów i prawidłowo nie został podyktowany rzut karny. Porządny występ tego duetu.

Nasza ocena: 4+.

Oceny:
Mateusz Niżnik – 5 (5)
Mateusz Krzywda – 4+ (4-,5)
Robert Długi – 4 (5,3)
Wojciech Wrycza – 4 (4)
Daniel Lipiński – 3+ (1,4-,5)
Patryk Kasprzyk – 3+ (3+,4-,4)
Paweł Breske – 3+ (3+,4,4,4+)
Dawid Mazur – 3+ (2,5)
Bartosz Kaczmarek – 3+ (2,5,4,4+)
Krzysztof Kozłowski – 3+ (4-,3,4)
Patryk Pyrskała – 3+ (3,3,4+)
Paweł Kosidło – 3+ (2+,5,4+)
Michał Baca – 3+ (2+,4,4+)
Marcin Polak – 3 (3,2,4+,3)
Tomasz Radzik – 3 (1,4+,4)
Przemysław Gabryszak – 2+ (1,5,1)
Mariusz Smura – 2+ (2,4+,1)
Sebastian Kryś – 1 (1,1,1)

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski
Ładowanie...