zklepy.pl
Image default

Ranking sędziów. Dobry piątek

Już nieco ochłonęliśmy po weekendzie hokejowych zmagań. Tym razem sędziowie pokazali się z niezłej strony, choć jest jeden wyjątek. Na tapet wzięliśmy dziś tylko 28. kolejkę. Kolejny ranking już jutro!

GKS Tychy – Ciarko STS Sanok
Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Paweł Breske

Sędziowie spisali się poprawnie. Wydaje się, że niektóre faule były gwizdane zbyt pochopnie. Jednak mecz był dość spokojny. W 13. minucie, arbitrzy podjęli dobrą decyzję o tym, by sprawdzić czy gol Patryka Wronki powinien zostać zaliczony. Oczywiście dobrze podjęta decyzja o jego przyznaniu. Tym razem ten duet wypadł na plus.

Nasza ocena: 4

Re-Plast Unia Oświęcim – GKH Stoczniowiec Gdańsk
Sędziowali: Mariusz Smura, Sebastian Kryś

Słaby występ tego duetu. Od źle ustawionego Sebastiana Krysia, cały czas odbijał się krążek. To jednak nie jest nowość z udziałem tego arbitra. Jednak swój popis sędziowie dali w 19. minucie. Wtedy Michał Rybak wpadł na Victora Bartleya i zarówno z trybun, jak i z poziomu transmisji wydawało się, że był to czysty “bodiczek”. Arbitrzy początkowo puścili grę, a potem… przyznali obrońcy Re-Plast Unii karę meczu. Po obejrzeniu powtórek można jednak stwierdzić, że należała się kara, ale nie tak wysoka. Tutaj sędziowie ukarali efekt upadku Michała Rybaka, a nie przewinienie Bartleya. Brak zdecydowania był widoczny też przy trzecim golu. Wtedy Sebastian Kryś nie wiedział czy uznać przewinienie dla zawodnika gości, czy też nie. Ostatecznie rękę podniósł Mariusz Smura, ale w międzyczasie krążek znalazł się w bramce.

Nasza ocena: 1

Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie
Sędziowali: Daniel Lipiński, Przemysław Gabryszak

Spotkanie z gatunku tych, gdzie sędziowie nie mieli zbyt wiele do roboty, choć zdaje się, że w każdej z sytuacji podjęli właściwą decyzję. Decyzja o anulowaniu bramki Kamila Wróbla wydawała się być słuszna, zresztą to oni mieli najlepszy widok na to, czy krążek przekroczył linię bramkową czy też nie.

Nasza ocena: 5.

KH Energa Toruń – GKS Katowice
Sędziowali: Patryk Pyrskała, Marcin Polak

Spotkanie miało swoją stawkę – trzecie miejsce w ligowej tabeli. Udało się jednak uniknąć gry niezgodnie z przepisami, a sędziowie dobrze zapanowali nad sytuacją na lodzie. Arbitrzy sprawdzili też nagranie wideo po strzale Jegora Fieofanowa, aby upewnić się, że krążek nie wpadł do bramki. Guma odbił się jednak wtedy od słupka, ale sprawdzenie jak najbardziej na plus. Nie mamy większych zastrzeżeń. Dobry występ.

Nasza ocena: 4+.

Comarch Cracovia – Tauron Podhale Nowy Targ
Sędziowali: Michał Baca, Patryk Kasprzyk

Jak to w derbach…trochę kar się posypało, jednak największą kontrowersją tego meczu był brak jednolitej koszulki u Igora Brikuna. Według procedury rozgrywania meczu, która widnieje na stronie PZHL każdy z zawodników powinien mieć jednolity strój. Niezastosowanie do tego przepisu skutkuje niemożnością rozegrania meczu lub jego przerwaniem. Furtką jest jednak zgoda komisarza rozgrywek na zamianę stroju. Nie mamy takich informacji, czy pani Marta Zawadzka wyrażała na to zgodę, ale wyglądało to po prostu dziwnie i nieestetycznie. Poza tym sędziowie stanęli na wysokości zadania.

Nasza ocena: 4.

Oceny:
Robert Długi – 5 (5)
Mateusz Niżnik – 5 (5)
Mateusz Krzywda – 4+ (4-,5)
Wojciech Wrycza – 4 (4)
Daniel Lipiński – 3+ (1,4-,5)
Patryk Kasprzyk – 3+ (3+,4-,4)
Paweł Breske – 3+ (3+,4,4)
Dawid Mazur – 3+ (2,5)
Bartosz Kaczmarek – 3+ (2,5,4)
Krzysztof Kozłowski – 3+ (4-,3)
Patryk Pyrskała – 3+ (3,3,4+)
Mariusz Smura – 2+ (2,4+,1)
Marcin Polak – 3 (3,2,4+)
Przemysław Gabryszak – 3 (1,5)
Michał Baca – 3 (2+,4)
Paweł Kosidło – 2+ (2+,5)
Tomasz Radzik – 2+ (1,4+)
Sebastian Kryś – 1 (1,1)

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski
Ładowanie...